Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Domykanie szyb -odwrotne działanie [A4 B5 98']


leeon_516

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zarejestrowałem się na Waszym forum, aby zasięgnąć pomocy odnośnie A4 B5 kolegi.

Piszę z problemem jaki napotkałem podczas montażu radiowej centralki centralnego zamka (Stig bloker) w aucie Audi A4 B5 98’. (te moduły sami już znane)

Sterowanie zamkiem odbywa się prawidłowo (gdy czas impulsu ustawiony jest na 0,5s). Przewód zamykania podpięty do przewodu Brązowo/Szarego, a otwierania do Szaro/Białego.

Problem zaczyna się gdy chcę skorzystać z funkcji domykania szyb (nie podpinam tutaj jeszcze właściwego przewodu lecz testowo ustawiam czas sygnałów zamknij/otworz na 3,5 sekundy).

Sterowanie szybami zarówno z kluczyka jak i z pilota działa TYLKO w jedną stronę (zamknięcia) przy jednoczesnym otwarciu zamka.

Obstawiałem odwrotne podpięcie pompki i nie przyniosło to żadnego efektu, szyby dalej ruszają przy otwieraniu (jednak teraz aby otworzyć auto trzeba przekręcić kluczyk w odwrotną stronę, tak samo z pilotem).

Dodam jeszcze że przycisk na drzwiach, oraz lampka zachowują się poprawnie (nie na odwrót).

Moje pytania: W jaki sposób rozwiązać problem? Czemu domykanie szyb działa tylko w jedną strone? Czemu domyka przy otwarciu??

Vaga zamówiłem dopiero wczoraj, więc póki co nie jestem w stanie sprawdzić błędów.

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie w tej sprawie ;)

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć schemat centralki i jak to jest podłączone do auta

Kolego tu podpięcie centralki nie ma zdanego znaczenia, bo domykanie działa odwrotnie nawet bez niej;) Wiec nie będę specjalnie rysował schematu ;) Jak już to w opisie wyżej masz napisane z jakich przewodów sterowania korzystam.

Najważniejsze dla mnie jest przywrócenie kierunku działania domykania do normy ;) wtedy już i centralka wysteruje to tak jak powinna;)

Czy w Konforcie ustawia sie kierunek ruchu szyb? bo z info ktore u was znalazlem:

Zentralverriegelung / Central Locking/Comfort System / Centralny zamek

Steuergerät Codierung

STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

+000001 - Heckklappe öffnen (Schliesszylinder Heck) (ab MJ 2001) / Open rear flap (lockcylinders tail) / otwieranie kufra z pilota

+000002 - Quittierung DWA-Blinken / Acknowledgement DWA flashing

+000004 - SZV - selektive Zentralverriegelung / SPS - selective zentralverriegelung / selektywny centralny zamek ??? - po jednym wcisnieciu otwarcia centralnego otwiera tylko drzwi kierowcy, po drugim reszte drzwi - selektywny centralny zamek

+000008 - Diebstahlwarnanlage (DWA) aktivieren / DWA - Activation of the DWA / aktywacja alarmu (jeśli jest zamontowany)

+000032 - ZV über 15 km/h verriegeln / Auto-LOCK/UNLOCK (bolting device starting from 15 km/h) / zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)

+000064 - Komfortfunktion über Funk / Comfort function over radio / zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem

+000256 - Heckklappenlogik

+000512 - Funk-Quittierung schliessen (1x Blinken) / Close radio acknowledgement (1x flashing) / potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunków

+002048 - Tür-/Fensterheberlogik (USA) (ab MJ 2001) / Door/window lifter logic (the USA) / trochę skomplikowana funkcja, ale mniej więcej polega na tym, że jak wyłączysz zapłon to przez kilkanaście sek możesz otwierać/zamykać okna a potem już nie oraz między innymi myk polegający na tym, że po wyłączeniu zapłonu nie działa otwieranie/zamykanie okien jednym klikiem (bez trzymania przycisku)

+004096 - Funk-Quittierung öffnen (2x Blinken) / Open radio acknowledgement (2x flashing) / potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków

+008192 - Funkfernbedienung aktivieren

Nie wiem czemu ale w liście nie znalazły się kody:

+000016 - Heckentriegelung über 5 km/h gesperrt / Tail unblocking over 5 km/h closed / zamykanie kufra powyżej 5km/h

+000128 - Rechtslenker / Right steering wheel / kierownica po prawej stronie

+001024 - Quittierung schliessen (DWA-Hupen) / Close acknowledgement (DWA horns) / zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki (jeśli mamy firmowy alarm)

DWA - to fabryczny alarm

Wynika ze nie ma takiej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika ze nie ma takiej opcji...

tak nie ma bo jest to zakodowane w sterowniku

pytanie czy przed podłączeniem wszystko działało normalnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie wykorzystałeś sterowanie czy 2x minus czy może na przemian jaki masz ten sterownik daj aukcje. Powiem ci że ze sterownikami od Stiga nie miałem nigdy problemów a już w hu... zakładałem tych sterowników jaki masz sygnał (impuls) na domykanie szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy przed podłączeniem wszystko działało normalnie??

Przed podłączeniem też działało to odwrotnie.

napisz jakie wykorzystałeś sterowanie czy 2x minus czy może na przemian jaki masz ten sterownik daj aukcje. Powiem ci że ze sterownikami od Stiga nie miałem nigdy problemów a już w hu... zakładałem tych sterowników jaki masz sygnał (impuls) na domykanie szyb

Wykorzystalem sterowanie 2x minus. Podpięte tak jak opisalem w 1 poście. Sterownik to ten: STEROWNIK C.ZAMKA DO AUDI 80 90 100 A3 A4 A6 A8 TT (2896760478) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Impulsu na zamykanie nie podpiąłem, do zaobserwania zachowania wykorzystalem zwykle wydluzenie impulsu na 3,5 s ;)

---------- Post dopisany 10-01-2013 at 08:54 ---------- Poprzedni post napisany 05-01-2013 at 22:56 ----------

Panowie, żadnych pomysłów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsu na zamykanie nie podpiąłem, do zaobserwania zachowania wykorzystalem zwykle wydluzenie impulsu na 3,5 s ;)

---------- Post dopisany 10-01-2013 at 08:54 ---------- Poprzedni post napisany 05-01-2013 at 22:56 ----------

Panowie, żadnych pomysłów? ;)

w a4 nie musi być 3,5s wystarczy 0,7 bo sygnał idzie na centralkę a nie do samej pompki

Przewód zamykania podpięty do przewodu Brązowo/Szarego, a otwierania do Szaro/Białego.

gdzie sie wpinałeś do tych kabli?

ale reasumując co jest nie tak?

napisz co się dzieje gdy:

naciskasz zamykanie na pilocie

naciskasz otwieranie na pilocie

kręcisz kluczykiem w drzwiach w prawo

kręcisz kluczykiem w drzwiach w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podepne sie do tematu u mnie domykanie szyb dziala tylko jak przekrece kluczyc w prawo a z pilota nie dziala to . nie wiem jaki mam sterownik itd bo kupilem go juz z tym.pilot mam cobra 777 jak sie nie myle.da rade jakos zrobic zeby tez domykalo z pilota???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do domykania musi być długi sygnał zamykania

jeżeli nie ma wyjścia z centralki przy ktorym sygnał po zamknięciu daje przez ok 20s minusa na ten sam kabelek co masz podłaczone zamykanie to musisz zastosowac układ który wydłuży sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok wszystko ladnie i pieknie tylko gdzie szukac tej centralki? i jaki zastosowac uklad wydluzenia sygnalu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok wszystko ladnie i pieknie tylko gdzie szukac tej centralki? i jaki zastosowac uklad wydluzenia sygnalu??

ale jest to ori instalacja z ori pilotami

czy też ori instalacja z rezanym sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podepne sie do tematu u mnie domykanie szyb dziala tylko jak przekrece kluczyc w prawo a z pilota nie dziala to . nie wiem jaki mam sterownik itd bo kupilem go juz z tym.pilot mam cobra 777 jak sie nie myle.da rade jakos zrobic zeby tez domykalo z pilota???

a jesteś pewny że taki masz sterownik bo ta nazwa kojarzy mi się z antyradarem :decayed:

dobra już znalazłem cobra 7777 niedopisałeś jednego 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz jakieś instrukcji do niego bo ja znalazłem tylko instrukcje obsługi a nie moge znajść schematu kabli:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic. poszukam moze gdzies w necie znajde. bo wiesz te domykanie z kluczyka mi jest do niczego nie potrzebne bo odkad go kupilem to zawsze pilotem zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...