Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odnowa plastikowych dokładek zderzaków


xdanielx

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku od razu mówię, że pomysł nie jest mojego autorstwa. Natknąłem się na niego w necie i postanowiłem to wypróbować. Jako, że dokładka tylnego zderzaka w moim aucie miała strasznie denerwujący kolor i w dodatku jakieś plamy postanowiłem wypróbować sposób na odnowę przy pomocy opalarki. Żadna filozofia, po prostu raz koło razu nagrzewamy opalarką tę dokładkę i wychodzi samo:wink: Należy to robić z dość bliska ale trzeba uważać na lakier i tylo. Wcześniej próbowałem to jakoś koloryzować ale efekt był raczej krótkoterminowy:decayed:

tutaj zdjęcie przed zabiegiem od razu widać co jest nie tak

p6280009h.jpg

a tutaj zdjęcia w czasie pracy

24112012106.jpg

24112012108.jpg

24112012110.jpg

24112012112.jpg

jakość trochę kiepska ale myślę, że zdjęcia oddają efekt. Zawsze można to po wszystkim czymś zabezpieczyć ale to już we własnym zakresie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche niebezpieczny moim zdaniem sposob.. polecam czernidlo do zderzakow. Raz na sezon walniesz i tez bedzie bardziej czarne. W poprzednim aucie uzywalem i bylem zadowolony, byly nablyszczajace ale kiedys udalo mi sie znalesc w macie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł całkiem fajny bedzie lato to wyprobuje na zderzakach a jak sie uda to na lysterkach też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja robiłem kiedyś plastiki przepracowanym olejem i powiem wam nie ma lepszego efektu czarne jak noc, nic się nie przykleja itp, efekt prawie na cały sezon wiec polecam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki zgodzę się z waszymi metodami, ale:

- czernidło ok dopiero po tym zabiegu, jak widać na pierwszym zdjęciu ta dokładka nie miała nawet odcieniu czarnego tylko taki siwy więc czernidło nie dawało takiego efektu jak powinno i wystarczało na krucej

- mimo siwego koloru smarowałem tę dokładkę takim płynem do opon, opony się błyszczały a dokładka była czarna, ale efekt był do drugiego mycia

po tym zabiegu co byśmy nie zastosowali efekt będzie i lepszy i na dłużej, wcale nie jest to takie niebezpieczne jeśli tylko w jednym miejscu nie będziemy grzać za długo.

tutaj zamieszczam filmik z youtube nie mojego autorstwa na którym widać wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że pastą do butów można przejechać i też będzie bardzo dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...