Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Asn b6 błąd 16815 to sąda czy katalizator


marek990

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM,

Po przeczytaniu stron układu wydechu nie znalazłem jasnej odpowiedzi czego dotyczy.

Wywaliło mi błąd 16815 WORM UP CATA LYSTY BANK 2 EFF ICIENCY BELOW THRESHOLD PO 431-35-00, nie wiem gdzie mam szukać przyczyny, czy dotyczy to sondy, czy katalizatora. Jak wiemy te silniki posiadają po 2 katy i po2 sondy, czy bak 2 to sąda lub katalizator, czy po stronie lewej kierowcy, czy po stronie prawej pasażera. Mechanicy w tej materii nic ciekawego nie powiedzieli trafiają. Wymieniłem jedna sądę po prawej stronie i błąd dalej występuje. Może ktoś ogarnia temat gdzie mam szukać przyczyny. Dodam, że po skasowaniu błędu pojawia się po różnym przebiegu, po wymianie rozrządu pojawił się po przejechaniu 1000km, po ponownym skasowaniu po 300km. Obecnie przejechałem około 300 km jeszcze go niema. Proszę o rady i wskazówki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo z tym ze wywala mi jeszcze blad bank 1.przymierzam sie do wyciecia katow i odsuniecia sond.blad u mnie taz pojawia sie przy roznych przebiegach ,przewaznie przy spokojnej i rownej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem to wycięcie katów nie wszystkim pomaga błąd dalej się pokazuje. Chciałbym wiedzieć czy ten błąd dotyczy sondy czy kata. Może wystarczy wymienić sondę. Wyciąć katy zawsze jest czas i ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać temat błędu 16815 dla klubowiczów jest nie znany tak pozwolę sobie opisać co się dowiedziałem może się przyda. Ten błąd wskazuje na niewydolność katalizatora na zimnym silniku. Błąd częściej będzie pokazywał się zimą na niedogrzanym silniku niż latem. Teraz wiem dlaczego kontrolka chec zapalała się po różnych przebiegach, jesienią rzadziej zimą częściej. Katalizator wycięcie w tym silniku to zły pomysł. Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i żaden nie polecał wycięcia katów. Lepiej jeździć z tym błędem niż wycinać katy. Jest możliwość zregenerować katy poprzez wymianę wkładów w katach. Gdzie i jaki koszt tego nie wiem. Jak dowiem się więcej to opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie o LPG ,nie odpowiadasz?

Ja w swoim aucie nie mam katów , zostały tylko pre katy,sondy bez żadnych modyfikacji , mam LPG i błąd pojawił się jak instalacja była żle ustawiona, Czeka brak. Zauważ że gdy czek się zapali auto traci troche na mocy i dłużej schodzi z obrotów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do waskivw Nie mam LPG, spadku mocy nie zauważyłem, po prostu mam VAG-a i w każdej chwili mogę kasować błąd, który wyskakuje po różnym przebiegu. Obecnie w zimie częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak pokazywało ten sam błąd to paradoksalnie zacząłem od cewek i świec (też błędy zapłonów były). Potem po około 5000 znowu błąd sonda/kat i po dokładniejszych oględzinach u mechaniora okazało się, że prawy kat jest już mało drożny bo błędy wywalało łącznie z zapłonami znowu (cyl 1,2,3). Ja przymierzam się*do założenia wydechu milltek lub magnaflow całość i powinno być z głowy wtedy.

Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 12:45 ---------- Poprzedni post napisany at 12:44 ----------

Oczywiście jak ktoś ma LPG to zrobić regulację gaziora, a jeśli nie masz LPG to proponuję też zrobić remap na benzynce u kumatego gościa w okolicy gdzieś to powinno też pomóc a jeśli i to nie to tylko nad katami myśl.

---------- Post dopisany at 12:45 ---------- Poprzedni post napisany at 12:45 ----------

Oczywiście jak ktoś ma LPG to zrobić regulację gaziora, a jeśli nie masz LPG to proponuję też zrobić remap na benzynce u kumatego gościa w okolicy gdzieś to powinno też pomóc a jeśli i to nie to tylko nad katami myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaiser 26 możesz więcej napisać o tych wydechach milltek i magnaflow gdzie tego szukać i jaki to koszt. Na czym polega remap. Jest także wyjście regeneracja katów przez wymianę wkładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...