Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odświeżanie tunelu środkowego


Mushu123

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ miałem już mocno zniszczony "blat" dookoła drążka skrzyni biegów postanowiłem go odnowić :)

Cały jest pokryty gumą ochronną, która dobrze schodzi przy użyciu benzyny ekstrakcyjnej (ZDJ1)

P1060243.jpg

Ważne aby dokładnie zebrać całą gumę, ponieważ środek, którym odnawia się tą powierzchnię później uwydatnia każdą niedokładność !!

Nie wolno tego również czyścić ostrymi narzędziami aby nie powstawały rysy, inna sprawa gdy już takowe istnieją wówczas trzeba je "zaszpachlować"

Ok jak już powierzchnia jest oczyszczona i odtłuszczona można nakładać specyfik, ja do tego użyłem gumy w spray'u Wurth

238_p1060245_tn.jpg

Nakładamy cieniutką warstwę ok 5 razy, nie wdychamy zbyt intensywnie specyfiku bo jest niezły odjazd :D !!

Oto efekt końcowy :

P1060248.jpg

Uwagi mile widziane.

Pozdrawiam

Mushu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny efekt ciekawe jak z trwaloscia? jak i czym zdrapales ta gume? ile kosztowala puszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ekstrakcyjna na szmatkę i trzemy :) w ten sposób sobie ładnie zeszła stara warstwa, drapać nie polecam bo rysy nie zginą pod tą gumą będzie je widać. Mnie ta puszka kosztowała chyba niecałe 20 zł !!

Kupowałem na allegro od jakieś kobitki z ciekawości dziś do niej napisałem czy ma jeszcze taką dostępną :D

Co do trwałości to pewnie jak orginał jak czymś ostrym się przejedzie to rysa będzie, choć zastosowanie tej gumy jest ochronne przed otarciami, i tego typu uszkodzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobilem struktura do plastiku firmy boll,puszka okolo 30zl i nic nie zdrapywalem starej struktury a wszystko ladnie pokrylo i juz pol roku trzyma sie i nic wiec polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...