Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i działanie ACC Adaptive Cruise Control aktywny radar 2007-2012

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dzięki za podpowiedź. Okazało się że jest błąd w blokach pomiarowych w trzeciej strefie pojawiła się "1" na bicie 4 ! Ha, oprawca znaleziony. (Ktoś ręcznie wyłączył ACC - Pan w serwisie AUDI ?? - który z nim walczył 4h bez powodzenia ?!) Adaptacja 0 -> 1 i po sprawie, śmiga jak szalony... Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Gratuluję :hi: ...inny wymiar jazdy z aktywnym tempomatem :wink:

wrzuć swój skan:

Address 13: Auto Dist. Reg (J428) Labels: None

Part No SW: 8K0 907 561 HW: 8K0 907 561

Component: ACC2 H08 0080

Prawda ? zupelnie inna bajka :wink:u mnie niestety potrzebna byla kalibracja w ASO:kwasny: ale dziala:banan:

Zdradzisz Bogdan koszt i czas trwania takiej kalibracji? Każde ASO to zrobi?

Opublikowano
Dzięki za podpowiedź. Okazało się że jest błąd w blokach pomiarowych w trzeciej strefie pojawiła się "1" na bicie 4 ! Ha, oprawca znaleziony. (Ktoś ręcznie wyłączył ACC - Pan w serwisie AUDI ?? - który z nim walczył 4h bez powodzenia ?!) Adaptacja 0 -> 1 i po sprawie, śmiga jak szalony... Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Gratuluję :hi: ...inny wymiar jazdy z aktywnym tempomatem :wink:

wrzuć swój skan:

Address 13: Auto Dist. Reg (J428) Labels: None

Part No SW: 8K0 907 561 HW: 8K0 907 561

Component: ACC2 H08 0080

Prawda ? zupelnie inna bajka :wink:u mnie niestety potrzebna byla kalibracja w ASO:kwasny: ale dziala:banan:

Zdradzisz Bogdan koszt i czas trwania takiej kalibracji? Każde ASO to zrobi?

Marcin w PL podobno tylko 3 ASO mają urządzenie do kalibracji, na pewno ma Poznań, mi robił chłopak z ASO w gdańsku, trwało to ok 3 godzin i po dobrym rabacie zaplaciłem 300 pln:wink:, normalnie w gdańsku wołają 600 pln:kwasny:

Opublikowano

Moją kalibrację wykonywałem 3 razy (za każdym razem pomyślnie), aż trzy razy gdyż oczekiwałem, że kąt odchylenia wyzeruje się natychmiast w bloku pomiarowym 2/1.... zostawiłem, trochę szperania po necie i uważne czytanie :decayed: a po kilku jazdach dokalibrowało się samo - teraz stanęło na -0.180°

Sama kalibracje to jakieś 10min, (w zależności jak dokładnie kręcimy śrubą 2) więcej czasu zajmuje samo przegotowanie stanowiska.

Kalibracja niezbędna jest by radar potrafił wyliczać delte odchylania odbicia wiązki na podstawie referencji obliczeń dokonywanej podczas kalibracji.

Jak napisane w wątku złażonym przez Grzegorza ma być „Zrób to sam” :wink:

do odpalenia moda potrzeba:

- Gateway w wersji High

- Radar

- manetki pod ACC

- kabelek diagnostyczny

- i najważniejsze dużo cierpliwości :grin:

Opublikowano
Moją kalibrację wykonywałem 3 razy (za każdym razem pomyślnie), aż trzy razy gdyż oczekiwałem, że kąt odchylenia wyzeruje się natychmiast w bloku pomiarowym 2/1.... zostawiłem, trochę szperania po necie i uważne czytanie :decayed: a po kilku jazdach dokalibrowało się samo - teraz stanęło na -0.180°

Sama kalibracje to jakieś 10min, (w zależności jak dokładnie kręcimy śrubą 2) więcej czasu zajmuje samo przegotowanie stanowiska.

Kalibracja niezbędna jest by radar potrafił wyliczać delte odchylania odbicia wiązki na podstawie referencji obliczeń dokonywanej podczas kalibracji.

Jak napisane w wątku złażonym przez Grzegorza ma być „Zrób to sam” :wink:

do odpalenia moda potrzeba:

- Gateway w wersji High

- Radar

- manetki pod ACC

- kabelek diagnostyczny

- i najważniejsze dużo cierpliwości :grin:

Swojego sterownika toto nie ma? Czyli w sumie jaki koszt?

Opublikowano

sterownik zintegrowany jest w radarze (Component Protection), a radar komunikuje się z szyną danych po CAN High

proste podłączenie - tylko 4 przewody: plus, minus i warkoczyk dla CAN high

sprzętu sporo na aledrogo ..

... to chyba najbardziej wartościowy system w porównaniu z HBA, Siede Assist lub Lane Assist, które współpracują z tym samym sterownikiem GATEWAY w wersji High

Opublikowano
  • Autor

Po testowaniu wszystkich SYSTEMOW ACC moim zdaniem jest najbardziej trafnym i pozytecznym bayerem :wink:

Opublikowano
Po testowaniu wszystkich SYSTEMOW ACC moim zdaniem jest najbardziej trafnym i pozytecznym bayerem :wink:

Chyba się skuszę. Chociaż przyznam, że w automacie to ma większy sens.

Opublikowano
Po testowaniu wszystkich SYSTEMOW ACC moim zdaniem jest najbardziej trafnym i pozytecznym bayerem :wink:

Chyba się skuszę. Chociaż przyznam, że w automacie to ma większy sens.

nie ma tak źle, w manualu też daje dużo satysfakcji

pełen bajer to Q7, A7, A8 automat - ACC z system STOP and GO

Opublikowano

Witam czy sterownik gateway o numerach 8t0907468d odpali ACC ?

Opublikowano
  • Autor
Witam czy sterownik gateway o numerach 8t0907468d odpali ACC ?

Niestety nie :kwasny: jest to najubozsza wersja .

Opublikowano

Gdy manetka ma tempomat bez ACC, to wystarczy sam pająk kupić bądź samą manetkę z tempomatem i ACC aktywnym?

czy taśma to ogarnie czy kupować cały kpl z taśmą :eusathink:

Opublikowano
  • Autor

Tasma tez do wymiany :wink: trzeba jak zawsze wszystko sprawdzić :kox:

tu sa rozpisane "tasmy"

http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-montaz-crusie-control-system-tempomat-przelacznikami-195073/index5.html#post2310875

Opublikowano
wrclaguna napisał:
Wg schematu z pierwszego posta :wink:

z wtyki 8 PIN od RADARU :

PIN 2 - WTYKA 20 PIN GATEWAY PIN 17

PIN 3 - WTYKA 20 PIN GATEWAY PIN 7

http://img546.imageshack.us/img546/6276/accschemat.jpg

 

Gateway 8T0907468.JPG

Edytowane przez paudib8

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Obejrzałem filmik z pierwszego posta i zastanawiam się, czy ten Audi Breaking Guard też u was działa? I jak bardzo, tak naprawdę, potrzebna jest wymiana licznika?

Opublikowano
Obejrzałem filmik z pierwszego posta i zastanawiam się, czy ten Audi Breaking Guard też u was działa? I jak bardzo, tak naprawdę, potrzebna jest wymiana licznika?

Audi Breaking Guard działa, mogę potwierdzić, kilka razy prawie nosem w kierownicę przywaliłem i pewnie przynajmniej z raz uratował mnie od stłuczki:grin: a wymiana licznika ? chyba nie ma takiej konieczności, tylko strzałką wyświetla Ci zadaną prędkość i na kontrolkach między zegarami wyświetla 2 zielone lub czerwone autka połączone falami :wink: nie wiem jak z fisem w przypadku zwykłych zegarów, czy wyświetla dystans ?

Opublikowano

I działa, jak na filmie mówią, nawet jak jest nie włączony ACC?

Opublikowano

Tak, również działa jak jest wyłączony ACC, z poziomu MMI można go wyłączyć:wink:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wiecie do czego są pozostałe cztery piny w radarze? Albo to małe lusterko z przodu, do czego służy?

Opublikowano
Reszte PINów sa niewykorzystane we wtyczce 8 PIN .

A lusterko?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.