Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej -proszę o pomoc,dziwna sprawa


nicko999

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy na forum mam taki problem w moim audi A4 b5 1.8t 150KM 95r tez zapala sie kontrolka oleju ale mam taka zalezność ktorej nie moglem dopatrzec sie u innych urzytkownikow u mnie zapala sie kontrolka oleju tylko i wyłącznie wtedy gdy olej mam rozgrzany do 90 stopni a jadac na obojetnie jakim biegu nie osiagne 2tyś obrotów tzn w przybliżeniu 1700 i mniej obrotow gdy jade dluzsza chwile zapala sie lecz gdy tylko podniose obroty na 2tyś to po 3 sek kontrolka gaśnie ta zaleznosc wystepuje tylko i wylacznie gdy olej ma temp 90 stopni jesli nie osiaga takie temp to kontrolka nie zapala sie i tu moje pytanie dodam ze mam wlany castrol polsyntetyk a oleju mi nie ubywa. jezdze po roznych magikach w bdg i jedni gadaja ze czyszczenie smoka, jak nie to to dalej pompa oleju, inni ze zmienić olej na minerał ale z tego co sie orintuje to mineral i turbina to zle polaczenie ale zwalaja na to ze jezeli to jest tylko przy 90 stopniach to olej sie za zadki robi a ze juz ma audi swoje lata to tak sie dzieje i zmienic na mineral i bedzie git a napewno duzo mozliwosc wykluczy ehh jak slysze takie gadanie to wymiekam, naczytalem sie o roznych przyczynach zaczynajac od oleju po zly filtr filtrona gnijace kable przy alternatorze rozruszniku resetowaniu komputera zasniedzielych wtyczkach zapchanym smoku i pompie czujnikach eh tyle tych mozliwosc a najdziwniejsze to ze tylko gdy ma 90 stopni gdy ma mniej kontrolka nie pali sie pomozcie prosze z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze i najszybsze rozwiązanie - sprawdźć ciśnienie oleju manometrem, później sprawdzić i ewentualnie wymienić czujnik ciśnienia, może to jest przyczyną. Jak nie szukać dalej - smok, pompa oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...