Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Imitacja blow off ?


kubson

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Kolega prosił bym sie popytał o imitacje blow off.:decayed: Jak to mówił ktoś gdzieś kiedys kupił coś takiego. Działa to na zasadzie jakiegoś kompresora którego wpina sie pod pedał sprzęgła. I przy wciśnieciu/wyciśnieciu sprzęgła ma to robić "psst". Słyszał ktoś kiedyś o takim zestawie do kupienia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sens zakładania czegoś takiego to chyba tak jakby iść do burdelu, wysikać sie i wyjść czyli bez sensu. Blowoff ma jakąś konkretną funkcję a żeby mnieś samo psss to polecam nagrać sobie na mp3 i puszczać do znudzenia.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blow off nie daje żadnych osiągów tylko sam spust nie wiem czy to jakoś negatywnie na silnik nie wpływa bo odkąd mój znajomy w seasie leonie założył to po jakimś czasie były same komplikacje tyle że nie wiem czy na skutek tego zaworu czy czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zawór nie może powodować jakichkolwiek uszkodzeń, chyba że ktoś źle zamontował. Plusy blow off'a to odciążenie silnika przy zmianach biegów poprzez spuszczenie sprężonego powietrza z układu dolotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych A4 jest zawór DV który upuszcza powietrze do TIPa (rury idącej od filtra powietrza do turbo). Blow Off Upuszcza powietrze w atmosferę ale niemieckie auta źle współpracują z Blowem, który szkodzi autu. Jedyny Blow Off przystosowany do naszych aut produkuje firma Forge

Lepiej kupić Aluminiową DVkę Forge lub innej firmy i stożek. I też będzie robić Psssst tylko nie tak głośno:wink:

---------- Post dopisany at 16:52 ---------- Poprzedni post napisany at 16:48 ----------

Sam zawór nie może powodować jakichkolwiek uszkodzeń, chyba że ktoś źle zamontował. Plusy blow off'a to odciążenie silnika przy zmianach biegów poprzez spuszczenie sprężonego powietrza z układu dolotowego.

Przy zamknięciu się przepustnicy sprężone powietrze trafia na opór i wraca częściowo w strone turbiny. Blow Off i Dv chronią turbinę przed uszkodzeniem upuszczając powietrze między przepustnicą a turbo. BOV do atmosfery, a DV do TIPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy mi tego nie tlumaczcie bo ja to wszystko wiem :D pytam konkretnie o imitacje blow off na jakims kompresorze czy ktoś wie gdzie to można kupić bo zznajomy to chce i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy mi tego nie tlumaczcie bo ja to wszystko wiem :D pytam konkretnie o imitacje blow off na jakims kompresorze czy ktoś wie gdzie to można kupić bo zznajomy to chce i tyle :)

jeśli to dobry znajomy to go uchroń przed idiotycznymi pomysłami i wyperswaduj zakładanie takich udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej stronie są filmiki pokazujące to cudo w akcji:decayed:

obejrzałem Citroen Saxo z przelotowym tłumikiem i tym syczeniem :polew::polew: spadłem z krzesła ze śmiechu :polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc :wink:

całe szczeście wybiłem mu to z głowy :decayed:

Czyli jednak dobry kolega :thumbup1:

Uchroniłes chłopaka przed wieś tuningiem i wywaleniem pieniędzy w błoto.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...