Skocz do zawartości
IGNOROWANY

numer czujnika prędkości


sarka 92

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno kupiłam audi a4 1996 rok 1.9 TDI 90KM, okazało się że nie działa mi zegar prędkości, nie nalicza kilometrów i wskazówka wcale się nie podnosi w czasie jazdy. Mechanik stwierdził że, ktoś dał zły czujnik prędkości, który znajduję się przy skrzyni biegów, potrzebuję numer właśnie tego czujnika od takiego samego Audi jak moje, a niestety nie znam nikogo kto ma takie auto, podobno te czujniki w dieselu różnią się od tych w benzynie, i ktoś zamontował mi ten z benzynowego silnika (niestety ten czujnik jest za krótki i nie sięga do pierścienia magnetycznego). Zamontowanie tego czujnika trwa 15 minut, ale ja bez numeru nie mogę kupić odpowiedniego czujnika :( proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to zdjęcie jest bardzo małe a jak je powiększam to piksele widzę i wszystko się rozmazuje... to ten numer o który mi chodzi?

---------- Post dopisany at 17:37 ---------- Poprzedni post napisany at 17:21 ----------

bardzo bardzo dziękuję, ten numer dotyczy tej części którą potrzebuję, udało mi się znaleźć to zdjęcie w większym formacie :) ale niestety nie pisze tam czy to jest do mojej wersji audi (a4 b5 1.9TDI 90KM) a ja się nie znam... :facepalm: będzie pasował do mojego auta?

sprawdzę jeszcze czy te numery różnią się od numerów na tamtym czujniku który mam. jeśli się różnią to problem rozwiązany, jeśli nie, muszę szukać dalej problemu, dlaczego prędkościomierz nie chodzi i nie nalicza mi wcale kilometrów, macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to zdjęcie jest bardzo małe a jak je powiększam to piksele widzę i wszystko się rozmazuje... to ten numer o który mi chodzi?

---------- Post dopisany at 17:37 ---------- Poprzedni post napisany at 17:21 ----------

bardzo bardzo dziękuję, ten numer dotyczy tej części którą potrzebuję, udało mi się znaleźć to zdjęcie w większym formacie :) ale niestety nie pisze tam czy to jest do mojej wersji audi (a4 b5 1.9TDI 90KM) a ja się nie znam... :facepalm: będzie pasował do mojego auta?

sprawdzę jeszcze czy te numery różnią się od numerów na tamtym czujniku który mam. jeśli się różnią to problem rozwiązany, jeśli nie, muszę szukać dalej problemu, dlaczego prędkościomierz nie chodzi i nie nalicza mi wcale kilometrów, macie jakieś propozycje?

Ta część nie jest przypisana twojemu modelowi tylko do skrzyni biegów jaki masz kod skrzyni? to sobie popatrz powinien pasować miedzy innymi do Twojej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod skrzyni? a gdzie mogę to znaleźć?

na samej górze skrzyni zaraz za połączeniem silnika ze skrzynią (pod grodzią )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha :) jestem dziewczyną aż tak się nie znam... mechanik nie mówił ze to ma coś wspólnego z czujnikiem... bo mam czujnuk jakiś który jest sprawny, ale według mechanika za krótki, dlatego chciał podejrzeć u kogoś kto ma takie auto jaki ma ten czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to zdjęcie jest bardzo małe a jak je powiększam to piksele widzę i wszystko się rozmazuje... to ten numer o który mi chodzi?

---------- Post dopisany at 17:37 ---------- Poprzedni post napisany at 17:21 ----------

bardzo bardzo dziękuję, ten numer dotyczy tej części którą potrzebuję, udało mi się znaleźć to zdjęcie w większym formacie :) ale niestety nie pisze tam czy to jest do mojej wersji audi (a4 b5 1.9TDI 90KM) a ja się nie znam... :facepalm: będzie pasował do mojego auta?

sprawdzę jeszcze czy te numery różnią się od numerów na tamtym czujniku który mam. jeśli się różnią to problem rozwiązany, jeśli nie, muszę szukać dalej problemu, dlaczego prędkościomierz nie chodzi i nie nalicza mi wcale kilometrów, macie jakieś propozycje?

Ta część nie jest przypisana twojemu modelowi tylko do skrzyni biegów jaki masz kod skrzyni? to sobie popatrz powinien pasować miedzy innymi do Twojej

Online spareparts catalogue for AUDI/Volkswagen/Skoda/Seat

login: seat

hasło: ibiza

sprawdz sobie że w każdym praktycznie modelu jest ten sam nr. czujnika prędkości : 012409191D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdzę jeszcze bo z tego co widzę koleżanka ma silnik 1Z a tam była chyba tylko skrzynia CPC w tym roczniku

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 20:42 ----------

96 rok 1Z ze skrzynią CPC też ma ten czujnik o numerze: 012409191D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saro jeśli masz silnik 1Z to w tym roczniku według etki występuje skrzynia jak Kolega wyżej pisał CPC i ten numer czujnika powinien być ok....:wink:

Tak dobrze rozumiesz....najlepiej zobaczyć jaki masz i porównać numery.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to za późno już jest :) do garażu mam kawałek... jutro z rana pójdę i sprawdzę i napiszę Wam tu co ciekawego odkryłam, jeszcze można w internecie sprawdzić czy to jest odpowiedni zamiennik... wolałabym by czujnik który mam był zły, bo jeśli będzie dobry to nadal nie będę wiedziała czemu mój prędkościomierz nie działa i czemu nie nalicz mi kilometrów przebiegu

---------- Post dopisany 16-01-2013 at 09:00 ---------- Poprzedni post napisany 15-01-2013 at 21:24 ----------

sprawdziłam mam czujnik TOPRAN 109 665

---------- Post dopisany at 10:52 ---------- Poprzedni post napisany at 09:00 ----------

po Waszych wszystkich wpisach że ten mechanik to kiepski "specjalista" i poszłam di innego, roześmiał się jak mu powiedziałam że poprzedni mechanik stwierdził że czujnik jest za krótki... więc zapisał mnie na piątek by sprawdzić wszystko dokładnie (chyba podpiąć do komputera czy coś takiego) i po tym jak już to zrobimy to umówimy się na robocizne. Mówił że to może być też instalacja. a więc wszystko okaże się w piątek... :) napiszę Wam co to było. póki co dziękuję, bo dzięki Wam w końcu coś się ruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...