Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomarańczowy komunikat (symbol) kółeczka w nawiasach na Fisie??


gelu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam takie pytanko wczoraj pojawił mi sie komunikat na wyświetlaczu. Jest on pomarańczowy takie koło w nawiasach. Wyguglałem że to niby kończące sie okładziny, jednak z tyłu mam nowe klocki a z przodu jeszcze z 9mm. Ta kontrolk amoz eoznaczać jeszcze jakąś inną przypadłość. Hamulce ok, ABS działa. Niewiem czy mi sie zdawało czy nei ale po zapaleniu tego komunikatu hamulec na troche zrobił sie bardziej czuły i agresywny. Delikatne dotknięcie i można było głową w kierownice uderzyć, później wsio powruciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zewrzesz je ze sobą to zgaśnie czujnik zbudowany jest na tej zasadzie.jede przewód połączony z dwoma wtykami.jak kończą się klocki przewód ociera o tarcze (przerywa się) i zapala się kontrolka informująca o złym stanie klocków,tak jest w nowym mondeo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zdrowe klocki, a zapaliła mi się kontrolka ich zużycia. Winny okazała się przerwany jeden z kabelków przy kostce w przednim kole. Lutowanie i po problemie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki masz przy klockach po przekątnej więc do sprawdzenia dwa koła, taki okres roku że wszystko się przylepia do kabli i ogólnie podwozia więc może coś się uszkodziło-urwało. Jest tak jak piszesz jak ten kabelek w czujniku dotknie masy zapala się kontrolka zużycia ale jak się przerwie obwód to też sygnalizuje.

Tak w ogóle skoro znalazłeś że problem jest w hamulcach to chyba nie ten dział :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...