Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Navigation Plus ( Podświetlenie )


Tom A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Audi Navigation Plus , a konkretnie z podświetleniem lewej strony przycisków Prawa strona i ekran lcd świecą ok natomiast lewa strona podświetla bardzo delikatnie tylko koło pokrętła. Podkładałem drugi panel wraz z elektroniką i wiązką i efekt jest taki sam. Przerabiał ktoś podobny temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale nie widzę takiego klubowicza :facepalm:

---------- Post dopisany at 14:21 ---------- Poprzedni post napisany at 14:10 ----------

ok już napisałem p.w do malika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już takie przypadki. Podczas wyciągania nawigacji innymi kluczami niż dedykowane istnieje prawdopodobieństwo wyrwania lub zwarcia elementów na płytce radia w okolicy szczeliny na klucze. Ta sama sytuacja może się wydarzyć podczas demontażu/montażu frontu z wyświetlaczem. Zatrzaskujące blachy sprężyste lubią niebezpiecznie zbliżyć się do płytki. Ważne jest aby blachy znajdowały się ponad przekładką izolacyjną (tą pod dolnym deklem) a nie pod nią.

Przyciski po tej stronie działają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski po obu stronach działają prawidłowo. Po stronie gdzie jest brak podświetlecia świeci się tylko pod pokrętłem. Radio było nieumiejętnie demontowane. Uszkodzeń mechanicznych w dolnej częsci pod pokrywą brak , żadnych elementów nie brakuje podkładałem inny panel żeby wykluczyć usterke w panelu i efekt jest identyczny. Zauważyłem że jak dotkne przewodem który odpowiada za przygaszenie lcd i uruchomienie podświetlenia zapala się podświetlenie na ułamek sekundy po lewej stronie i przygasa żeby zapaliło sie ponownie muszę odczekać kilka chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak by zasilacz nie wyrabiał i się przegrzewał. Coś mi się wydaję że bez pomierzenia napięć i tak na odległość to nie da się tego naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa podswietlenie zaczeło działać ale mam inny problem. Jak mam podane zasilanie na radio ( niewłączone ) i podepne przewód od podświetlenia nic sie nie dzieje ,a powinno zapalić się podświetlenie przycisków. Jak włącze radio podświetlenie zapala się i świeci normalne ale po wyłączeniu radia podświetlenie przycisków gaśnie po kilku sekundach mimo podanego napięcia na przewód od podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterki ciąg dalszy, może się coś dopaliło. Czy przypadkiem nie zalałeś tego radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to coś się dopaliło? Teraz podświetlenie działa wcześniej niestety nie działało jak coś sie dopala to chyba uszkadza sie bardziej ? Masz jakieś pomysły co mogę sprawdzic? Nie widać objawów zalania takie już kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkadzają się nie tylko obwody prądowe gdzie objawem jest że coś przestaje całkiem działać. Uszkadzają się też obwody logiczne/sterujące i wtedy zaczyna się coś dziwnie zachowywać.

Nie mam pomysłu co konkretnie się stało. W tym przypadku na odległość nie potrafię zdiagnozować tego przypadku. Polecam wizytę w jakimś serwisie elektronicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...