Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy! jakie dystanse do felg które własnie zakupiłem!


niko 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich klubowiczów! prosze o fachowa i konkretna pomoc! mam audi a4 b6 w kombi! kupiłem felgi ''MAM GERMANY'' 8JX182H (nie wiem co znacz te oznaczenia)5x112 225/45/18 et 42 i chciałbym wysunac je troszke poza karoserie lub chociaz wyrównac ! nie wiem jakie dystanse uzyc! czy dystanse niszcza łozyska? nie wiem czemu ale nie moge odpisywac na forum wiec prosze o tresciwe odpowiedzi tak zebym wiedział co i jak! dzieki bardzo i pozdrawiam!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12mm powinny być ok. Co do wystawania poza karoserię to nie przesadzaj, bo przy 18" felgach opona może ocierać o nadkole. :wink:

---------- Post dopisany at 19:31 ---------- Poprzedni post napisany at 19:30 ----------

Przy dystansie 12mm felgi powinny dojść do krawędzi, ale nie będą wystawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

604028_527743797237132_1825934033_n.jpg

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:33 ----------

takie felgi jak na zdjeciu kupiłem! co o nich myslicie? chyba juz umiem odpisywac na wiadomosci! :banan:

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

znajomy proponował mi 20 mm :wink:

---------- Post dopisany at 19:39 ---------- Poprzedni post napisany at 19:37 ----------

a jak z kołami na przodzie i jak z kołami na tyle? takie same dystanse? chciałbym zeby to równo wygladało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz, żeby to równo wyglądało to takie same, co do dystansu 20mm to wydaje mi się za duży, ale to już od Ciebie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzy??? ile by to wystawało???

---------- Post dopisany at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

macie jakies fotki jak wygladaja auta bez dystansów i z dystansami????

---------- Post dopisany at 20:03 ---------- Poprzedni post napisany at 19:58 ----------

jakby to zrobic zeby ujrzec te pare mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET (offset) to odległość miejsca mocowania felgi do piasty do środka szerokości felgi. ET42 to mocowanie felgi 42mm za środkiem szerokości felgi, odejmij sobie 20mm to robi się ET22 czyli znaczna różnica. Musiałbyś zobaczyć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bardziej skłaniałbym się w stronę 15mm. Znajomy miał w Passku 19tki z audika (nie pamiętam ET) ale wystawały ok 1cm za nadkole i przy większej dziurze, jadąc w 3/4 osoby tył obcierał o nadkole, przy seryjnym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 1 cm to duzo chyba! ja te felgi swym kształtemjuz mam wypukłe wiec wydaje mi sie zeby wystarczyło zeby rant felgi wyrównac z karoseria ale własnie tej róznicy nie wiem! ile tych milimetrów tam brakuje przy tym et

---------- Post dopisany at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany at 20:37 ----------

a jak to wygladało przy tym pasku? rzucało sie w oczy? :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucać z daleka jakoś za bardzo się nie rzucało, z bliska może i tak. Ale tarło okropnie... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy dystansie 20 mm możesz mieć od 1do max 1,5 cm poza nadkolem wiec tak jak koledzy pisali 12 max 15mm przy 15 też może minimalnie wystawac albo będzie na styk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy feldze szerokiej na 8J żeby było na równo musisz mieć et pomiędzy 25 a 30 różne felgi mają mimo wszystko różna szerokość ja osobiście skłaniał bym się dystans 17 mm w razie gdyby wystawały za dużo to tokarz Ci troszeczkę zmniejszy dystans, chyba ze masz znajomego tokarza to grubszy dystans (20 albo 22 mm) i powoli go zwężać i sprawdzać, aż będzie perfekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale et rzędu 30 to już przód wystaje .Tył ma większą rezerwę ale max to et 28 więc dystans 12-14mm.Jeśli to ma się nadawać do jazdy na co dzień to przód et35,tył et30 to jest najlepsze wyjście między funkcjonalnością a wyglądem.A i jeszcze jedno mam nadzieję że kolega ma obniżony troszkę samochód bo jeśli nie to żadne felgi i żadne et nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...