Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mocowanie podpory(łapy z poduszka) skrzyni GBA/FRL


seba8431

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z prawidłowym zamontowaniem podpory z poduszka do skrzyni biegów. Dwa lata temu wymieniłem podporę ponieważ pękła na śrubach łączących skrzynie z łapa i w tym tygodniu znów pękniecie na śrubach. U mnie łapa jest zamontowana na 2 śrubach ponieważ trzeciej nie mam do czego przykręcić. Dodam ze posiadam skrzynie GBA (6 biegów).

Czy mógł by ktoś z kolegów zajrzeć do siebie pod auto i zrobić zdjęcie swojej skrzyni w tym miejscu?

Zdjęcie podglądowe miejsca w którym u mnie czegoś brakuje.

20130129136.jpg

20130129139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba niedawno wymieniałem tą poduchę i najprawdopodobniej masz złą łapę poduchy ,w GBA na 100% są 3 śruby ja zmieniłem samą poduchę bo łapa miała inny kształt i jeden otwór niepasował ,prawdopodobnie w sobotę będę wywalał skrzynię to mogę zrobić fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jaki nr ma moja skrzynia i w życiu nie domyśliłbym się ze ktoś tam kiedyś grzebał . Dzisiaj zajrzałem jeszcze raz pod auto w celu identyfikacji numeru skrzyni i okazało się ze skrzynia ma nr DQS. Żadne GBA czy inne przypisane do tego rocznika auta.

---------- Post dopisany 03-02-2013 at 18:12 ---------- Poprzedni post napisany 31-01-2013 at 20:13 ----------

Powiedzcie mi koledzy czy podpora poprzeczna i poduszka ze skrzyni 2.5 tdi od a4 b6/b7 bedzie pasowala pod skrzynie DQS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia DQS jest z B5 i jest na 2 poduszkach. Tez mialem skrzynie DQS w moim B6 i zeby wszystko pasowalo zmieniony byl tyl skrzyni z GBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia DQS jest z B5 i jest na 2 poduszkach. Tez mialem skrzynie DQS w moim B6 i zeby wszystko pasowalo zmieniony byl tyl skrzyni z GBA

Bez problemu pasuje tylnia obudowa GBA do DQS ? Czy musiales cos jeszcze pomodzic przy przekladce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wtrącę się w wątek bo niedawno miałem problem z wibracjami. Po zmianie skrzyni na 6 pękł mi trójkacik i zamontowałem dwie poduszki z b5. Auto wibrowało jak posrane!! na postoju naprawdę wibracje były mocno wyczuwalne. Ponownie zmieniłem na centralna łapę a trójkąt zastąpiłem dorobią łapa z blachy 4 i działa aż miło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wtrącę się w wątek bo niedawno miałem problem z wibracjami. Po zmianie skrzyni na 6 pękł mi trójkacik i zamontowałem dwie poduszki z b5. Auto wibrowało jak posrane!! na postoju naprawdę wibracje były mocno wyczuwalne. Ponownie zmieniłem na centralna łapę a trójkąt zastąpiłem dorobią łapa z blachy 4 i działa aż miło :D

Mógłbyś zrobic fotke swojej łapy ? Zebym zobaczyl jak to mniej wiecej wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia DQS jest z B5 i jest na 2 poduszkach. Tez mialem skrzynie DQS w moim B6 i zeby wszystko pasowalo zmieniony byl tyl skrzyni z GBA

Bez problemu pasuje tylnia obudowa GBA do DQS ? Czy musiales cos jeszcze pomodzic przy przekladce?

Facet gdzie kupilem skrzynie zmienil ten tyl dosc szybko i bez zadnych kombinacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można zamontować skrzynię DQS zamiast GBA ,a jak z przełożeniami na biegach jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można zamontować skrzynię DQS zamiast GBA ,a jak z przełożeniami na biegach jest różnica

Dużo info na temat skrzyni DQS i silnika AVF jest na forum passata. A jeżeli chodzi o przłlożenia to ja niestety nic nie moge powiedziec bo nie mam porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia DQS ma dokladnie takie same przelozenia jak HCK z B7, przynajmniej u mnie tak jest i moim zdaniem jak juz zmieniac skrzynie na inna to tylko na HCK bo jest chyba najdluzsza i napewno nie maja nalatane tyle kilometrów co stare DQS :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cos jeszcze ale napewno wybierak z ciegnami i chyba poducha pod skrzynie :eusathink: i jeszcze kabelek od wstecznego trzeba przedluzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...