-Passat b5 FL- Brak podświetlenia drzwi kierowcy po ich otwarciu i FIS

grzes1150

Gdzie szukać przyczyny??? Po otwarciu drzwi kierowcy nie podświetlają się (lampka czerwona i biała od dołu) i nie widać tego na FISie. Sprawa jest dość denerwująca bo gdy się otwiera auto pilotem i po otwarciu drzwi i położeniu kluczy na fotelu i zatrzaśnięciu drzwi auto zamknie się z kluczami wewnątrz :kwasny: Pozostałę drzwi są ok. Kable przy słupku wyglądają ok. To będzie gdzieś w zamku?

Masz uszkodzony mikrowyłącznik przy zamku w drzwiach kierowcy, czesta usterka w VW. Rozwiązanie albo wymiana tego czujnika samemu lub całego zamka na zamiennik. Naprawiam takie rzeczy ale we wrocławiu.

Ok . jak się do tego dostać??? Trzeba zdjąć boczek i wykręcić cały mechanizm zamka i tam będzie to ustrojstwo? Istnieje możliwość naprawy/ podmiany tego mikrowyłącznika???

Znajduje się tam jak opisujesz. U nas na forum jest temat w którym jest opisana jego naprawa/wymiana co prawda tyczy się on A4 B5, ale znając życie to w pasku jest to samo zamontowane. Może wystarczy przeczyścić?

Ok dzięki :thumbup1: Jak zrobi się ciepło będziemy działąć :wink:

calkiem inna zasada sciagania jest niz w audi tym bardziej w fl pasku. boczek na wtrzaki torxy pod spodem jest blacha potem wygluszajaca i trzymajaca prowadnice szyby. trzeba troszke szybe uchylic i przez otwory pod gumowymi krazkami odkrecic szybe i ja wyciagnac. w necie jest fotostory wpisz sobie w google wyciaganie zamka i gdzies bylo. robota nie latwa przy montowaniu z powrotem najgorzej.mi tez nie dziala krancowka zamka i chyba prad bierze