Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik gaśnie


piotr0128

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy, dokładnie podczas hamowania, wciskam sprzęgło+hamulec, a obroty wówczas spadają poniżej 1000 i silnik gaśnie. Dzieje się tak tylko na gazie. Na benzynie wszystko ok. W dodatku problem nie występuje cały czas, tylko pojawia się sporadycznie. Czasem kilkukrotnie podczas jednego dnia, a czasem nawet przez tydzień jest spokój. Nieważne czy silnik ciepły czy zimny, choć głównie sytuacja pojawia się gdy np. po przejechaniu jakiegoś odcinka drogi, rozgrzaniu silnika do 90 stopni, a następnie chwilowy postój, autko trochę już się schłodzi i głównie w takiej sytuacji po ponownym ruszeniu w drogę, gdy temp. silnika jest w ok. 60-70 stopni to wtedy gaśnie najczęściej, choć przy temp. 90 stopni też się to zdarza ale rzadziej:/ Byłem już z tym u mechanika, auto było podłączane pod komputer ale żadnych błędów. Z gazem to samo, wszystko dobrze ustawione. Póki co kazali jeździć i obserwować czy pojawią się jeszcze jakieś objawy. Może ktoś miał podobną sytuację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę to co kolega wyżej napisz jaki masz reduktor może to one nie daje rady ja miałem u siebie za mały i to samo przy spokojnej jeździe było ok ale przy mocniejszym przyspieszaniu to gasł :)napisz jeszcze jaka instalacja, i jakie wtryski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę to co kolega wyżej napisz jaki masz reduktor może to one nie daje rady ja miałem u siebie za mały i to samo przy spokojnej jeździe było ok ale przy mocniejszym przyspieszaniu to gasł :)napisz jeszcze jaka instalacja, i jakie wtryski :)

stag4, podzespoły tomasetto, wtryski valtek

Dodam, że instalacja była założona w czerwcu 2012 i od tamtej pory wszystko było jak w zegarku. Zrobiłem już grubo ponad 10 tys.km. od tamtej pory i dopiero teraz pojawiła się wyżej wspomniana sytuacja... :/ Dodam jeszcze, że nie mam problemów z przyspieszaniem bądź spokojną jazdą ;) problem pojawia się podczas zatrzymywania np. dojazd do skrzyżowania, wciskam sprzęgło+hamulec i obroty spadają i auto gaśnie.. :/ Moim pierwszym pomysłem był krokowy ale na benzynie tak się nie dzieje :/ poza tym tak jak mówiłem po podpięciu pod kompa nic nie wykazuje, żadnych błędów itd. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę już zrobiłeś na lpg nie ma zasady że np. przy 30 tys reduktor padnie czy coś w tym stylu możesz zrobić i 5 tys. i coś padnie, jedź do gazownika tylko naprawdę dobrego i niech ci posprawdza reduktor i wtryski, a jak masz kabelek to napisz do chłopaków w dziale LPG i powiedzą ci co i jak sprawdzić :) myślałem też że filtry masz brudne ale jak mówisz że przy przyspieszaniu nie ma problemów to raczej nie to, niech zobaczą ci wtryski czy się któryś nie przywiesi bo te Valteki to potrafią :) myślę, że na 99 % wina leży po stronie LPG, jak piszesz że po założeniu wszystko było dobrze i teraz jest źle to znaczy że coś swój żywot skończyło tylko musisz znaleźć co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...