Jump to content
0
Tedi35

Stary dom z cegły-przebudowa-pytania do fachowców

Recommended Posts

Witam

Mam stary dom do przerobienia tzn poddasze uzytkowe chce i powiększenie gościnnego ( czyli z 2 pokoi chcę 1)

Dom z cegły w b. dobrym stanie wymiary 8,5m na 10,5m. Sciany nosne w srodku na krzyż 40cm szer.

Mam kilka pytan do znawców tematu a mianowicie:

Chce jak pisałem zburzyć sciane miedzy pokojami o szer 4m wiec jak wzmocnic sufit ? belka stalowa dwuteownik? zostawic po 30-40cm scian dla podpor? lub.......?

Po zastosowaniu jakiejś belki jakie mogę na poddaszu zrobić scianki ( z czego ) by było to lekkie ( płyta jest żelbet)

Dom jest z cegly gdzie nie jest sciana rowna bo cegly sa ukladane ozdobnie nad oknami rogi scian wystają po 50cm i odstaja na 8cm ( nie wiem czy jasno opisałem) i jak to ocieplic styropianem bo skucie mija sie z celem.

Jak bede mial inne pytania to napisze i prosze o jakies sugestie znawców tematu a jak potrzeba szczegółów to odpowiem

Dziekuje i pozdrawiam

ad.1 ścian nośnych nie usuwa się. Jak coś to bym wstawiał belkę po całości w ściany i słup po środku (obok ściany a potem bym usuwał, starą pod warunkiem że w piwnicy było by na czym oprzeć podporę.

ad.2 narożniki ocieplisz cieńszym materiałem o lepszych właściwościach (np styrodur) i będzie git.

Posiadam lokal nadający sie na warsztat, magazyn lub np sklep internetowy etc. Chętnie oddam w dzierżawę lub nawiążę współpracę 606916497

a jaki ma strop ta chata. wrzuc foto to oblukam. sciany nosne tez sie usuwa tylko trzeba miec pojecie na ten temat. ocieplalem kiedys taka chate co tez cegly wystawały i to jest tez do zrobienia. tylko wiesz najlepiej zeby to ktos na wlasne oczy widział to inna gadka.a tak to wiesz ale przyjdzie kit i bedzie git.. a na poddaszu masz zamiar z czego te scianki stawiac? ja bym ci polecił stelaz i plyta gipsowa. w srodek plyty wata wygluszajaca.

Sciany nosne ma dom wewnetrzne po dlugosci i szerokosci wiec jak juz sie informowalem mozna jedna z nich usunac tylko trzeba wstawic np podwojne C szyne pod sufit.

Co do poddasza scianki dzialowe jak najbardziej bym chcial lekkie tzn z profili tylko nie wiem jak z wygluszeniem takich scian mimo dania welny. Czy nie bedzie slychac z pokoju do pokoju co ktos gada?

A moze ytong sa takie na 11cm szerokie z piorem co sie je fajnie stawia i laczy bo maja jak wspomnialem pioro.

Z regipsem o tyle lepiej ze nie trzeba potem tynkowac tylko szpachla i gotowe.

Nie wiem poradzcie cos co do scianek.

Pozdrawiam

to juz zalezy od ciebie . porownaj ceny ile wyjdzie ci postawic sciane z ytonga a ile z plyt. np dla mnie to bez roznicy bo taka gorke to w 2 di bym tynkował to samo i z plytami

ytong jeśli chcesz go użyć na ścianę zauważ ze ściana nie będzie z 5 bloczków tylko trochę tego będzie a skoro osłabiasz strop to ja na pewno wybrał bym płyty GK. jeśli chodzi o samo wzmocnienie stropu robiłem coś podobnego w domu drewnianym. montowaliśmy pod sufitem dwa jebitnie wielkie teowniki które, zespawane były ze slupami, które opierały się na wcześniej wylanych "stopach" w podłodze na parterze. później żeby teowniki zakryć robi się sufity podwieszane na wysokość tej konstrukcji. ale roboty było co nie miara :) ogólnie ścianę mogliśmy usunąć tylko dlatego ze robiliśmy cały parter łącznie z posadzkami dlatego mieliśmy gdzie konkretnie osadzić slupy bo się wkopywaliśmy w ziemie z 1m żeby to konkretnie zalać betonem. a jeśli chodzi o przechodzący głos przez ścianki to czy to będzie ytong czy GK to i tak będzie przechodzić bo to cienka ścianka :) gk lżejsza i szybsza w robocie a pozatym wydaje mi się ze taniej wyjdzie

moje zdanie ;) pozdrawiam

[sIGPIC][/sIGPIC]

Jezeli przenikalność glosowa jest taka sama dla ytong i scianki gipsowej to wybiore GK bo mniej roboty w sensie nie ma tynkowania.

Jeszcze jedno pytanie czy na poddaszu lepiej bedziepolozyc steropian na podloge i potem wylewka czy legary takie 5cm czy tam 7cm i na to OSB i potem panele?

Co wy byscie poradzili?

Dzieki za poprzednie spostrzeżenia

Pozdrawiam

tez mam dom z cegły i buzylem sciane nosna zeby miec kuchnie otwarta co prawda wywalilem jakies 2.5metra tylko:) i nie wzmacnialem zadna belka i sie trzyma:D mi idzie pelno instalacji i dla efektu wizualnego zrobilem z plyty belke sam efekt dla oka :D

Co do podlogi to ja bym radzil normalna posadzke ale zorietuj sie jak wzmocnic strop u jakiegos goscia co zajmuje sie wyliczaniem obciazen i pomoze ci obliczyc nacisk tej posadzki na sufit i narysuje ci fajny projekcik belki wzmacniajacej i juz. Tylko zrob to przed zdjeciem sciany heh,

Habol a dawno to robiles? Jak budujesz dom to jest to jedna calosc i dom osiada zawsze troche i jako tako pracuje tobie sufit pewnie sie nie zawali ale berziesz mial ciagle pekniecia ryski jakies na suficie

[sIGPIC][/sIGPIC]