Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konserwacja podwozia - Czy warto - Jaki środek polecacie


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy warto konserwować spód samochodu takim czarnym mazidłem ?

Na ile lat wystarcza jedno malowanie ?

Jaki środek polecacie ? Brunox ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się żeby trzeba było w Audi konserwować podwozie :whistling:

Jeśli już chodzi o środki to mazidła typu Bitgum to kiepska jakość i jeśli się chce zrobić raz a dobrze to warto zrobić barankiem po wcześniejszym dobrym przygotowaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba konserwować podwozia, chyba ze mieszkasz gdzieś gdzie masz zime pół roku i wymagające warunki drogowe.

Wtedy najlepiej tektylem maznąć w okolicach kół, tylko dobrze od tłuszcz powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez slyszałem żeby nie bawic sie w jakies konserwacje itp , w koncu to ocynk jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no pełna konserwacja nie ma sensu, ale najlepiej trysnąć trochę tectylem przy kołach za błotniczkami żeby tam kamyczki i inne gówna nie odpryskiwały.:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam zrobić konserwację podwozia w swojej audi po 18 latach konserwacja trochę się zmyła i zaczyna prześwitywać biały podkład czy coś podobnego. Śladów korozji brak co mnie mile zaskoczyło. I teraz jakich dobrych środków użycz żeby to wszystko spełniało swoją funkcję. Zastanawiałem się nad valviline tylko nie wiem czy użyć bodysafe czy Tectyl 190. znalazłem również coś takiego tylko w kolorze szarym D003500 VW AUDI BARANEK KONSERWACJA KAROSER FARBA (3024705099) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Proszę o jakieś sugestie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tectyl jaki kolwiek, lub wurth sks stoneguard jeżeli jesteś wymagający

Ale tak jak czytałeś, konserwowanie mały ma sens bo nasze audiczki są ocynkowane i ciężko je doprowadzić do stanu zardzewiałych beemek

Najlepiej maźnij tectylem w miejscach gdzie podwozie jest najbardziej narażone na odpryski i bombardowania żwiru i będzie git.

z drugiej strony bardziej zainwestowałbym w folie ochronna na błotniki i maske, ewentualnie bra, bo lakiernicy ostatnio są w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...