Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9TDI AFN] 96r Drżenie automatu. Pomocy!


lkoikm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem A4 avant 1.9Tdi z 1996 roku z automatem. Wszystko jest naprawdę cacy poza jednym: przy ok 80km/h i niecałych 2000 obrotach skrzynia (na bank ona, wszystkie poduchy i zawieszenie jest w nienagannym stanie) wywołuje wibrację. Dzieje się tak jedynie przy delikatnej jeździe na IV (ostatnim) biegu. Pojechałem do fachmanów od automatów i powiedzieli że skrzynia ze

sprzęgłem do naprawy a koszt wynosiłby 3500zł. Koleś który diagnozował usterkę powiedział że w sumie będzie sęe to pogłębiało, ale na razie można jeździć. Strasznie mnie to denerwuje, może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go taniej rozwiązać. Nie znam się na automatach, ale logika mi podpowiada że jeśli dzieje się tak tylko na IV biegu to wystarczy tylko przy nim porobić? Czy naprawdę potrzebny jest remont całej skrzyni? Za odpowiedzi z góry dziękuje

p.s. Olej wraz z filtrem (febi) wymieniałem jakieś 3000km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skład skrzyni automatycznej wchodzi kilka sprzęgieł wiec nie jest to takie proste !! rozebranie takiej skrzyni wymaga nie małego doświadczenia jak i czasu a co się z tym wiąże

to oczywiście koszty !! Możliwe ze kończy się jakiś elemęt !!

Mnie przeszkoliła mondeo z automatem , ale ja miałem inne objawy i chodziło całkowicie o co innego (skrzynia była w trybie awaryjnym !! Padł czujnik a specialiści powiedzieli ze skrzynia !! Nowa skrzynia kosztowała 3500zł a czujnik tylko 250zł !!)

Skonsultuje sie z moim kuzynem który jest mechanikiem !! i jak cos ustale dam znac !!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety koszta jak narazie takie sa bo i mechanikow jest malo ktorzy sie podejma tej roboty,ale moze kupic nowa(uzywana) skrzynke z demontazu (na gwarancji)?? Stoja w granocach 2 tys a stara mozesz sprzedac do regeneracji.Moze taniej b wyszło ale czy warto...?? czasem oszczedny 2 razy lub wiecej traci , sam sie juz na tym kilka razy przejechałem!!Pozdr i jak to skrzynka to wspułczuje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy kolega lkoikm już zrobił skrzynię? U mnie jest to samo i nie wiem co może być przyczyną. Czy może ktoś z Was miał taki problem tzn. przy prędkości ok 80 km/h automat zbyt późno redukuje z 4 biegu na 3 i czuć drżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...