Wymiana Concert II na RNS-D

Trochę czytałem ale doczytać się nie mogę chce zamienić radio na RNS D może mi ktoś pomóc?

1. mam concert II z navi w bagażniku czy muszę jakoś kable przerobić czy pasują bez problemu żeby radio działało oraz navi w fis i RNS (jaki koszt + - ) (głośniki, zasilanie antena, antena gps, lektor )

2. czy muszę coś kodować zmieniać VAG iem jak np w RNS E

3. Jaka rozróżnić NOM DX od DX (czy jakoś Tak :wink: )

4. chce podłączyć kamerę cofania co mi trzeba żeby to działało (chodzi o jakieś adaptery czy co tam trzeba kopić, wgrać , zakodować, rozkodować żeby działało?)

chce wiedzieć od razu a nie jak zacznę montować ze trzeba to zrobić i to i tamto :tongue4:

z góry dziękuje za waszą pomoc :hi:

1 concert II jest 1 Din a navi RNS-D jest 2 Din

a. Zmiana tunelu na 2 din

b. elektryka do ogarnięcia jeśli masz odrobine pojęcia

c. koszt niestety nie wiem

2 Kodowanie napewno

3 Nr na bocznej naklejce radia NON-DX brak map PL, DX są mapy i lektor PL oraz menu PL

4 Adapter multimedialny np taki ADAPTER MULTIMEDIALNY AV VW AUDI MERCEDES KAMERA (3024622646) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

:hi:

---------- Post dopisany at 20:48 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

Tom a co do tego adaptera to wszystkie takie ceny mają czy akurat ten taki jak dla mnie drogo czy nie lepiej zamiast adaptera kase dołozyć i RNS E kupić ??

Nie musisz zmieniać tunelu. Wejdź sobie w opis RNS-E od A do Z. Teraz masz radio 1 din żeby wrzucić dwa din musisz zmienić kosz (ok. 130zł) tunel możesz podciąć swój ja tak zrobiłem i wiele osób z forum żadna filozofia. Klimatronik też można dociąć albo wymiana na dwa din(przy zakupie ok.250zł). Elektryka? Kupujesz gotowe przejścia na allegro 110zł kość iso taka jak do rns-e tylko nie wiem czy nie trzeba przepiąć któregoś pinu, antena gps i przejście anteny. popielniczka może zostać 1 din.

dzięki onkel tunel 2 din już mam wiec ok słuchajcie odnośnie tego adapteru multi. teraz wszyscy sprzedawają org. tunery TV z racji na DVBT czy może jak bym taki tuner kupił to da sie podpiąć pod niego kamerę cofania będzie działało czy nie bardzo ?

Z RNS D kamera nie będzie działać tak jak byś tego chciał. Tzn będziesz musiał specjalnie włączać obraz z tunera, nie da się zmusić starej navi do przełączenia się automatycznie przy wrzucaniu wstecznego. W RNS-E owszem.

Ja w ubiegłym roku przeszedłem z Concerta na RNS -D (wcześniej ze zwykłego niefabrycznego radia na concert). Najważniejsze do ogarniecia to po pierwsze przeróbka tunelu i wymiana kosza na 2DIN oraz przeróbka bądź wymiana klimatronika. Oprócz tego jest do ogarnięcia elektryka, za dałem elektrykowi za robote 200 oraz dostarczyłem gotowe wiązki kupione w sieci oraz anatenę. nie pamiętam ile w sumie płąciłem ale coś między 150 170pln chyba. Żeby mieć wyświetlanie na FIS to musisz mieć jeszcze tuner TMC (wyrwałem za 150 na allegro), no chyba że takiego samego używa navi z bagażnika. Dla samej nawigacji gra nie warta świeczki, kamery z tego nie zrobisz specjalnie funkcjonalnej. Jak dla mnie to po prostu lepiej się prezentuje wnętrze 2 din i ekran. nic więcej :)

do RNS-D potrzebna jest przejsciowka?

nie ma tam czasem takiego samego wejścia jak w CONCERcie?

jak wygląda kodowanie RNSD?

czy bez podłączenie CANów będzie chodzić radyjko?

do RNS-D potrzebna jest przejsciowka?

nie ma tam czasem takiego samego wejścia jak w CONCERcie?

jak wygląda kodowanie RNSD?

czy bez podłączenie CANów będzie chodzić radyjko?

Do prawidłowej pracy RNS-D musi mieć podpiętą jeszcze jedną, taką szeroką wtyczkę. niestety nie pamietam jakie tam sygnały idą, chyba jest tam CAN właśnie i gala. Po drugie, bez CAN nie wiem jak jest z podświetlaniem, wyłączaniem co jakiś czas i pracą wentylacji tej jednostki. Tylko, żeby podpiąć prawidłowo CAN musisz mieć jeszcze tuner TMC. Są gotowe wiązki dedykowane dla RNS-D.

jest jeszcze drugi kabel potrzebny do podłączenia TMC, przez który przechodzi również sygnał anteny.

co to TMC i czy musi on byc przy zmianie concert II na navi plus?