Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem na ciepłym vw touran


wojthass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj brat posiada problem z odpalaniem vw tourana z 2003 roku, wkleje to co mi napisał, może ktoś zna przyczynę:)

Posiadam samochod vw touran , silnik 1.9 tdi AVQ, ktory cierpi na dolegliwosc ciężkiego odpalania na ciepłym silniku. Zimny silnik ,odpala od razu , temp, 75+/- kilka sekund krecenia , temperatura 90st, kila sekund wiecej - najdłuzej. Problem jest regularny. Spotkałem się z wieloma opiniami na ten temat , jedni winia wtryski , inni mape softu , ze trzeba zmienic , inni , ze nalezy ustawic zwiekszona dawke paliwa na starcie ( kanał 51 bodajże), jeszcze inni twierdzą ze to wina nierównego akumulatora , a ostatni ze ten silnik tak ma . Chciałbym zasięgnac Waszych informacji , i czy ktos miał podobne doswiadczenia

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

sprawdz mu napięcie akumulatora pod obciążeniem na VAGu lub mierniku(przy rozruchu).Mój szwagier ma takiego samego Tourana z 2003 z silnikiem AVQ i te same miał objawy.Po nocy odpalał od strzała a później jak po mieście troche pojeżdził i musiał często odpalać auto to miał problemy. Włączyłem Vaga i przy rozruchu na ciepłym silniku miał spadek napięcia do 8.42V.Po wymianie akumulatora problem minął. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana akumulatora pomogła. Na zimnym przez całe lato palił na dotyk a na ciepłym już nie bardzo. A co najciekawsze prostownik pokazywał że był naładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj brat posiada problem z odpalaniem vw tourana z 2003 roku, wkleje to co mi napisał, może ktoś zna przyczynę:)

Posiadam samochod vw touran , silnik 1.9 tdi AVQ, ktory cierpi na dolegliwosc ciężkiego odpalania na ciepłym silniku. Zimny silnik ,odpala od razu , temp, 75+/- kilka sekund krecenia , temperatura 90st, kila sekund wiecej - najdłuzej. Problem jest regularny. Spotkałem się z wieloma opiniami na ten temat , jedni winia wtryski , inni mape softu , ze trzeba zmienic , inni , ze nalezy ustawic zwiekszona dawke paliwa na starcie ( kanał 51 bodajże), jeszcze inni twierdzą ze to wina nierównego akumulatora , a ostatni ze ten silnik tak ma . Chciałbym zasięgnac Waszych informacji , i czy ktos miał podobne doswiadczenia

:hi:

Korekta mapy dawki startowej rozwiąże ten problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...