Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skoki temperatury = brak ogrzewania


Cinek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A więc tak skacze mi temperatura do 99`C jest nowa wiscoza i termostat. Jadę normalnie czy tam nawet mniej normalnie to jest ok. Problem zaczyna się kiedy mam np. z górki lub dojazd do świateł nie lubię ostro i nagle hamować więc wrzucam wcześniej na luz i tu dzieje się cała sytuacja temperatura silnika rośnie a kiedy wrzucę z powrotem bieg temperatura zaczyna spadać. A jak by tego było mało to moja Audi w tym momencie przestaje grzać i z nawiewów leci zimne powietrze. Dodam jeszcze że już parę razy wymieniałem termostat i po każdej wymianie termostatu autko zaczyna grzać tak jak powinno do kiedy znów nie złapie temperatury 99`C. Więc może wy mi powiecie czym może to być spowodowane ?? Ktoś mi podrzucił temat że może uszczelka pod głowicą ale oleju nie przybywa a płynu nie ubywa nie ma wycieków nie kopci jedyne co się dzieje to ten wzrost temperatury podczas jazdy na biegu jałowym gdzie następuje brak ogrzewania.:dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu usterki wynika że na wolnych obrotach nie ma obiegu cieczy chłodzącej a na wysokich obrotach coś tam jeszcze pompuje. Albo masz luźny pasek napędzający pompę cieczy chłodzącej albo oberwany wirnik pompy przy czym raczej stawiam na to drugie. Prawdopodobnie niedługo w czasie normalnej jazdy nie będzie ogrzewania a płyn się zagotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że pompę wody wymieniałem jakieś 7 tys. temu

co nie oznacza że jest sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...