Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie hamulców przy większych prędkościach


aregus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich odwiedzających ten temat.. Mój problem polega na tym, że gdy jadę sobie autostradą jakieś 140-150 km/h przez powiedzmy 10-15 km bez hamowania i nagle muszę zahamować to auto bardzo słąbo reaguje na naciśnięcie pedału hamulca..Muszę mocno ciskać ale wtedy auto hamuje bardziej lewą stroną bo ściąga mnie na lewy pas..Gdy pada deszcz objawy się nasilają...poza tym gdy wsiadam rano do auta to hamulce mam na "muśnięcie", aż słychać jak klocki hamują, natomiast po kilku hamowaniach pedał robi się taki "tępy" co to może być? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw uzupełnij profil bo nie wiadomo co pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vacumpompa siada

do rozbórki zaciski z prawej strony auta

zawiecha do sprawdzenia z lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem... Płyn chciałem wymienić ale naczytałem się wczoraj o komplikacjach jakie temu zabiegowi towarzyszą i powiem szczerze, że mam teraz mieszane uczucia co do tego zabiegu.. tarcze i klocki wyglądają oki...vacum pompę postaram się podmienić i zobaczę co będzie.. będę informował na bierząco... Aha przewody też wyglądają na ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie raz robiłem wymianę płynu ale nigdy z abs-em dlatego się boję...Nawet nie wiem do jakiego warsztatu jechać bo u mnie w okolicy nie znam nikogo dobrego...oststnio zapytałem na stacji diagnostycznej jakie mogą być przyczyny takiego zachowania auta to takie bzdury zaczęli gadać, że głowa mała:) ogólnie ja przy aucie wszystko sam robię nawet najpoważniejsze naprawy typu remont silnika ale do abs-u nie amm sprzętu:( teraz poczekam az zacznie się ocieplać to będę szukał przyczyny...Ogólnie nie jest źle, ale wolę to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...