Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[CCWA B8]Prośba o ustalenie typu skrzyni


FIRMATPP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nabyłem AUDI A4 3.0TDI z automatyczną skrzynią biegów o kodzie LMK.

Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jaki to jest typ skrzyni (tiptronic czy s-tronic) i jaki ta skrzynia może przenieść maksymalny moment obrotowy.

Obecnie seria to 500 Nm ale skusiłem się na program i w sobotę (jak tego nie powstrzymam) będzie ok 650Nm, boję się o skrzynię choć słyszałem że S-tronic bez problemu daję rade.Dodam że skrzynia ma 6 przełożeń i łopatki przy kierownicy a autko jest z 2009r. i ma przejechane 80.000 km

z góry dziękuję , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie dopisałem to jest quattro,ale chyba nie ma 3.0TDI bez napędu 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że jest :) v6 na multitronicu.

Reasumując bankowo masz tiptronica.

W tych modelach s-troniki były 7-io przełożeniowe a Ty masz 6.

Zastanawia mnie tylko te 640 Nm.. musisz zakładać, że maksymalny moment obrotowy przy 1500 do 3000k obrotów wynosi 500 Nm..

Niech się ktos jeszcze wypowie, czy aby nie za ostro na tiptronica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być problem z żywotnością skrzyni przy takim momęcie obrotowym.Ale jeszcze jedno są S-tronic 6 biegowe,ostatnia deska ratunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilku, ale Ty pierdoły piszesz.. 3.0TDI multitonic NIE występował w B8 przedlifcie, dopiero w A6 C7 i A7. a po drugie tiptronic może znieść znacznie więcej! nie bez powodu właśnie tą skrzynię ładują do 3.0TDI Bi Turbo. mój tata ma w Q7 3.0TDI tiptronic i po programie auto ma ponad 600 niutonów i jakoś wszystko ze skrzynią jest ok.. jak się robi program u ogarniętego tunera (np. u Rogala w R-Performance), który ma doświadczenie to on doskonale wie ile skrzynia wytrzyma. także Grzegorzu rób program, ale tylko u dobrych tunerów.. np. Compsport, R-Performance, Dynosoft, Ecu-Project

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIRMATPP - Odgrzeje temat, powiedz proszę jak Ci się sprauje autko po programie.

Ile udało Ci się wyciągnąć ?

Jak skrzynia czy nie ma problemów ? Powiedz kilka słów

Noszę się z zamianą mojej B8 CAGA na coś z większym potencjałem i nie wiem co wbrać CCWA z manualem czy automatem.

300 KM chciałbym przekroczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...