Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pomoc w rozbudowie komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,widzę że jest tu kilka osób w temacie komputerów,obecnie posiadam dość stary komputer

-płyta główna msi k7n2 delta

-procesor 2500 semptron

-ram-u to mam 512 ale nie pamiętam dokładnie prędkości chyba 400mhz

-dysk twardy i napęd cd na sata

-zasilacz ibox dr-b400atx

-grafika radeon 9600

-obudowa next 909 przedwojenna jeszcze ale mi się podoba

a chciałbym zakupić:

Procesor: Intel Pentium Dual Core G620

Płyta główna: Asus P8H61-M LE Rev 3.0

RAM: GoodRam 4GB 1333MHz CL9

nie gram w żadne gry,komputera używam wyłącznie do internetu,i tam czasami jakiś dokument napisać,i mam pytanie czy to był by dobry zestaw?ten co podałem bo na innym forum wyczytałem że raczej tak,czy może coś tańszego szukać,chce tak do 500zł coś złożyć

i tu nasuwają się pytania:czy włoże tą płytę do tej obudowy?czy grafikę którą mam będę mógł użyć czy zintegrowana będzie szybsza?i ciekawie czy zasilacz wytrzyma,mam nadzieje że otrzymam pomoc i w razie czego propozycje innego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko,

karty graficznej nie uzyjesz bo to chyba AGP jeszcze a teraz tylko na PCI-X, zasilacz teoretycznie powinien dac rade, ale wazne jest tez ile ma lat, bo one z czasem sie degraduja i ich wydajnosc maleje, co do obudowy nie znalazlem zadnego info o niej na necie wiec faktycznie przedwojenna :D wiec musisz sprawdzic czy da sie w niej zamontowac plyte microATX i juz :)

co do reszty to nie mam uwag, do netu powinno wystarczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybkiego:

nawet niech Kolega nie wkłada tego zasilacza do nowego sprzętu mimo, że teoretycznie 400 wat to jest aż nadto jak na taki zestaw. "Waty" to nie wszystko.

zintegrowana grafika na pewno wystarczy.

Jeśli budżet jest mocno ograniczony to polecam kupić używany zasilacz dobrej firmy ewentualnie np. firmy coolermaster w cenie do 130zł za nówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw taki jak podałem to i kupiłem tylko że płyta główna trochę inna Asus P8H61-M LE Rev 2.0 a czym się różni od tamtej oprócz nazwy nie mam pojęcia,zestaw narazie chodzi na starym zasilaczu ale w najbliższym czasie będę go zmieniał z tego co widzę to ludzie polecają corsair i ocz,wszystko chodzi w starej obudowie ale drażni mnie i prawdopodobnie pójdzie na złom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uderz do Kolegi dRACoNIx jest mocno obaltany w temacie kompów wszelkiej maści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz tak jak ktoś wyżej wspomniał wymienić nie zaszkodzi a nawet jest to wskazane, widzialem zasilacze 400W przekladane ze starych kompow do nowych bebechów, i czasami konczylo sie to dymkiem i spalonymi podzespolami na plycie glownej. Ja mialem swego czasu zasilacze Modecom, Fortron i OCZ. ostatnia marka jest naprawde solidna i ja polecam. Pracowalem swego czasu jako serwisant i skladalem kompy klientom i nie mialem nigdy zwrotow :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy poprosil mnie abym pomogl mu "przyspieszyc" komp. Ma dzialac szczegolnie do neta, aplikacji biurowych, lekkich gier - zadne nowosci ( ale tutaj powiedzial ze jesli bedzie koszt dolozenia paru zl to sie szarpnie- ale delikatnie ). Obecnie posiada: ( to co pamietam )

- plyta glowna - Asus P5VD2-VM

- procek - Core Duo 1.6 GHz

- ram - 1 gb

- grafika jakas radeon 512 Mb

- zasilacz nie pamietam firmy ale 300 W

- dysk 150 Gb - ponoc mu wystarcza.

To co nie wiem moge dopytac. Mysle nad jakims dual 2 core z 2.2 GHz i dokupieniu 1 albo 2 Gb ramu no i zapewne zasilacz. Cena im mniej to lepiej, moga byc uzywki ( chyba :wink: )

Uzycie pamieci oscyluje mu na ~65% przy zwyklym przegladaniu www czy zmianie okien i lekkim obciazeniu. Jesli ktos moglby pomoc to z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...