Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro a4 b5 bicie wału POMOCY


rafpia86

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po wymianie podpory wału auto zaczęło wibrować miedzy 50 a 80 km/h i teraz powiedzcie mi czy wał sie jakoś ustawia czy kalibruje??? pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy obydwa przeguby są tak złożone że mogą pracować, to ważne bo jak jeden będzie chodził a drugi będzie złożony odwrotnie i będzie sztywny to wał wywali ci dziure w podłodze po dłuższym czasie :/

podstawowe pytanie, co za podpore wsadziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jaka podpore wsadzic? u mnie tez cos zaczyna pukac i nie wiem czy to wlasnie nie podora do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa zamienniki corteco co wygladają jak ori, ale nie wiem jak z trwaloscią gumy, sama w sobie firma corteco jest ok

łożysko tylko FAG, polecam kupić FEBI w tym rozmiarze (a w pudełku i tak przyjdzie FAG) za niższą cenę - dokładnie stad kupiłem

01796 • Łożysko, cenralne łożysko wału napędowego • FEBI Bilstein • 36 zł • e-autoparts.pl

jest to takie samo łożysko jakie jeździło od nowości

osobiście zanim dowiedziałem się o zamienniku corteco przerobiłem ori podporę Lemfordera z OMEGI A (80zł) i dorobiłem mocowanie tak aby rozstaw śrub się zgadzał, póki co śmiga, łożysko jest to samo co w A4

podporę trzeba zbić z wału wcześniej zaznaczająć markerem położenie jego połówek względem siebie, aby móc przy składaniu złożyć go na wieloklinie w ten sam sposób, jest to jedyny sposób żeby go rozebrać bez ponownego jego wyważania po złożeniu

---------- Post dopisany at 12:21 ---------- Poprzedni post napisany at 12:18 ----------

tu jest podpora corteco CORTECO - 600626, około 150zł jesli w ogole jest dostepne na magazynie w sklepach, i należy doliczyć do tego łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym transitem rozne jaja moga byc podobno jest twardsza i przenosi wiecej drgan

ja bym sprobowal z tą corteco - bo ona jest jak ta oryginalna czyli nei bedzie zadnego rezania

jesli nie bedzie dostepna, wciaz polecam podporę Lemfordera z Omegi A

---------- Post dopisany 19-03-2013 at 00:00 ---------- Poprzedni post napisany 18-03-2013 at 23:58 ----------

no i jest taniutka, 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podporę z Omegi, tyle że Febi bo Lemfo jest niedostepny. Jak dla mnie od początku wydawała się za bardzo miękka. Poz łożeniu wału było ok, po jakis 500km przy mocnym przyspieszaniu na 2 i 3 biegu wał zaczynał stukać o podporę. Złożony był prawidłowo, wibracji nie było, tylko stuki. W tej chwili mam założoną ori podporę i jest ok, ale jest ona w stanie średnim i za długo nie pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...