Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie z przodu, z lewej strony. Tylko przy prostych kołach.


k_rozicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Dwa dni temu przeleciałem przez przejazd kolejowy i teraz odczuwam delikatne stuki na lewym przednim kole. Nie są to znaczne odgłosy. Są nieregularne, odczuwane tylko np do 40km/h, nawet na prostej w miare równej drodze, jadąc prosto. Nie czuć ich na kierownicy, stukanie podobne do stukania wahacza, ale trochę ciszej i nie pojawia się jadąc po dziurach, raczej wszystko na stałym poziomie. Byłem odrazu na diagnostyce. Dwie końcówki drążka poszły do wymiany, ale to nie rozwiązało problemu. Stukanie nie pojawia się skrecając, ani przy większej prędkości. Podejrzewałem przeguby wewnętrzne, ale stukanie jest podobne do wahacza. Pojechałem na geometrię. Okazało się, że wszystko jest sztywne, zero luzów, jedyne do czego mogą sie przyczepić to nie znaczny luz na łączniku stabilizatora. Diagnosta powiedział, ze to dopiero początki nie powinno wydawać stukania i nie daje 100%, że to jest to. Dzisiaj byłem u znajomego mechanika (na początku nie powiedziałem o diagnostyce), odrazu powiedział, że na 80% to ten łącznik stabilizatora, a nawet może być tuleja na stabilizatorze. Z góry dziękuje za sugestie.

Ok leżąc po samochodem mogę ręką ten łącznik śmiało wychylać na lewo i prawo. Podważając widać śruby na tym łączniku znacznie się wychylają.praktyzcnie gdyby nie guma to mogły by opierać sie o obudowę. Nieudało mi sie wyczuć jakiegoś skoku, jak to bywa przy sworzniach wahacza. Tyle co dałem rade sprawdzić na seryjnym lewarku. Z drugiej strony jest już sztywniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncowka jak najbardziej bedzie ci popukiwac nie jest to drogie mozesz sobie nawet sam wymienic zobacz sobie jeszcze gumy na dolnym przednim tam gdzie sa zlapane amorki umnie to glucho dudnilo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce mocowania amorka jest ok. Problem w tym, że nie miałem jak sprawdzić końcówki tego wahacza. Stukanie jest jak przy walniętm sworzniu, ale o 50% ciszej i tylko na prostych kołach. Nic nie czuć też na kierownicy. Zastanawiam się czy amorek nie dostał po garach. Chyba profilaktycznie zmienię te gumy na drążku i ten niepewny łącznik. Szkoda, że po badaniu i wizycie w warsztacie nic nie wyszło, a każdy mówi, żeby jeździć i czekać aż bardziej się rozsypie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo czasem tak lepiej nawymieniasz nawtapiasz kasy i bez efektu moze lepiej troche odczekac az ewidentnie bedzie widac co nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...