Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wskaznik temperatury i oleju -brak reakcji


bedepluskwa

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przeszukalem calutkie forum i znalazlem szczatkowe informacje ale nikt nie ma tak jak ja ze obie leza... wszystko dziala nic sie nie przegrzewa woda nie gotuje tylko te dwa wskazniki nawet nie drgna, kupilem dopiero co i tak juz bylo... a do tego pytanie, znalazlem schemat bezpiecznikow ale z tego co pamietam do b6 i teraz czy ten schemat zgadza sie z b5 czy zupelna roznica, zmierzam do tego ze moze te wskazniki to wina bezpiecznika... niewiem nie znam sie wogole dlatego to tylko teoria :) nie mieszajcie mnie z blotem za moja niewiedze hehe, sie naucze... pozatym jak sprawdzic jaki ja mam silnik, gdzie znalesc tlumaczenie tych znaczkow prefixu, naprawde jestem zielony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może siedzą oba czujniki, u mnie wskazówka temp leżała bo czujnik był padnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kodu silnika to z 96r masz 1Z lub AFN, masz go na wlepce tam gdzie koło zapasowe, i do tego info z naszego forum

Może masz zmieniane zegary z czterech na sześc i czujniki są nie podłączone, albo poprostu uszkodzone

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... jeżeli już sprawdzisz, że masz właściwe zegary to wg mnie problem może tkwić w stabilizatorze napięcia w zegarach... może po prostu zimny lut albo coś nie styka?? względnie w kostkach przyłączeniowych zegarów. Kolego sprawdź napięcia na wtyczkach od tych czujników, wypnij i zmierz. Z tego co się orientuje na zasilaniu powinno być 5 V. Daj znać o wynikach. Raczej małą szansa żeby oba czujniki padły na raz ale dla pewności możesz pomierzyć ich rezystancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja mam podobną sytuacje tylko że u mnie czasami leży a czasami działa wskaznik temperatury cieczy. Byłem w aso i powiedzieli że padnienty "INSTRUMENT CLUSTER" to znaczy deska rozdzielcza-zegary do wymiany.

moze wymien najpierw Termostat i ewentualnie czyjnik temp. cieczy u mnie to pomoglo , ale najpierw podlacz vaga i sprawdz tam temperatury !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso powiedzieli że czujnik i termostat sprawdzili i że wszystko działa ok jeździć moge tylko że nie będe wiedział jak naprawde coś się zwali. Ale zauważyłem że jak przed startem przekręce kilka razy zapłon i wskaźnik drgnie to cały czas az wyłącze zapłon działa poprawnie czyli stoi na 90 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie to nawet raz nie dygnie:(( narazie bd musial zaryzykowac podroz z Szkocji do Polski bez tych wskaznikow bo tu mechanik to panicz i kasuje wiecej niz adwokat hehe, narazie zrobilem audiczka ponad tysiac odkad go kupilem z padnietymi zegarami i wszystko cacy, zero problemow wiec licze ze dojade i moi krajanie sprawdza sprawe i cos tam poprawia... a tak przy okazji czy ktos jest z Plocka na tym forum??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ...ja mam to samo ..dwa wskazniki leża jak zabite ..nie działają .. a najfajniejsze jest to ze to mój drogi zegar (FIS) zakupiony ..i w wcześniejszym jak i w tym jest to samo .. wsio działa prócz wskazników temperatury i oleju ...proszę o pomoc ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...