Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tłumik przelotowy i głośne strzały w wydech


Kuklex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Troszkę nie wiem czy umieścić ten temat tu czy raczej w dziale silników benzynowych więc jak coś to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Mam pytanie do posiadaczy przerabianych wydechów w kwestii strzałów z tłumika. Słyszycie takowe podczas jazdy i jeśli tak to jak głośne?

Silnik to 1.6 ARM, zmiana w wydechu to tylko końcowy tłumik, dwururka (nie duplex) wlot 2", rozejście na dwa tłumiki, przelot 2", puszki 4" i dwa kominy 3.5" zdławione na 0.9" każdy. Tłumik jest dość rykliwy dlatego musiałem go przydusić.

Od samego początku po rozgrzaniu wydechu było słychać strzały co całkiem mnie bawiło. Wystarczyło że kręci się silnik do 4k obr i już zaczynają się strzały przy odpuszczaniu gazu i redukcji biegów, gdy jeździ się ostrzej to strzały nasilają się i słychać je przy każdym odpuszczeniu gazu, nawet przy lekkim kręceniu do 2.5k obr i odpuszczeniu gazu a najgłośniej jest pozwalając autu toczyć się powoli na dwójce z górki. Te strzały są fajne, ale czasem denerwujące bo co jakiś muszę poprawiać silencery bo są obruszane od wybuchów.

Wyczyściłem przepustnice i troszkę się uspokoiły i to mnie zastanawia czy takie strzały są normalne czy raczej mam szukać problemu? Niedługo spróbuje nagrać filmik jak to brzmi i strzela.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...