Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Gdzie kupić słowackie i węgierskie winiety??


marek_gie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Za dwa tygodnie wybywam ze znajomymi na Węgry przez Słowację. Z tego co się orientuję, to w obydwu krajach obowiązują winiety za przejazd autostradami. W związku z tym mam pytanie gdzie takie winiety się kupuje? Czy jeszcze po polskiej stronie da się je kupić? Kiedyś mi znajomek mówił, że można kupić przez PZMot ale mają horrendalne ceny...

I jeszcze jedno: czy w ww. krajach są jakieś specjalne wymagania dotyczące wyposażenia auta?? Chodzi mi o takie rzeczy jak apteczka, trójkąt etc.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Ps. Może ktoś z forum się wybiera właśnie w tamte strony 13-14 lipca?? W kupie raźniej jak mawiają muchy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam na Słowacji można na stacjach benzynowych, ale według mnie nie ma potrzeby jeżdzenia płatnymi drogam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granicy są zawsze do kupienia i na stacjach też.

Zawsze jest oznaczone przy granicy gdzie można kupic więc nie ma ogólnie z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić na stacji benzynowej zaraz po przekroczeniu granicy, PZM ma strasznie drogie winiety (jak jechaliśmy na majówkę do Czech to sprawdzałem). I na Słowację jak jedziesz to wyposaż samochód w porządną apteczkę <nie te dziadostwa za 15zł>, jakieś zapasowe bezpieczniki, żarówki, kamizelka odblaskowa itp. <- Im na tym punkcie odbiło, a jeszcze jak polaka dorwą to na bank to sprawdzą.

Tutaj masz wypisane obowiązkowe wyposażenie pojazdu na Słowacji:

http://www.e-gory.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=489&Itemid=37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...