Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] DZiwny objaw w przednim lewym kole??!?!?!?


rhundla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauwazyłem w moim samochodzie dziwny objaw w przednim lewym kole. Kiedy poruszam sie na wprost nic wlasciwie sie nie dzieje, natomiast kiedy jade powyzej 80 km/h w długich prawych zakretach pojawia sie dzwiek taki jak w momecie najechania na przerywana linie na autostradzie. Nie jest to jednostajne "buczenie" ktore mogło by sugerowac utrate łozyska- choc nigdy nic nie wiadomo. Dzwiek ten przypomina sytulacje w ktorej bylo by odkrecone kolo- oczywiscie sprawdzone sruby trzymaja mocno. W stacji diagnostycznej nie stwierdzono luzów w zawieszeniu. Na "szarpakach" nic nie wyszło, takze dokladne ogledziny nic nie wykazały. Bardzo prosze o pomoc i porade. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięzko powiedziec z tego opisu co moze być przyczyną, trzeba wziasc do auta jakieś speca i sie przejechac aby posłuchał tego "buczenia" moze opona jest cos do kitu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciezko jest opisywac dzwiekowe objawy bo ile słuchaczy tyle dzwięków. Ten moj najbardziej obrazowo przypomina tak jak napisałem dzwiek jaki dochodzi kiedy najedziemy szybko na "wypukłą" przerywana linie na równej drodze. Nie jest jednostajny i monotonny tylko cykliczny... Opony sa nowe- maja 2 tys km przebiegu, poza tym przekładałem juz przód z tyłem i niestety nie przyniosło to efektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam ten sam problem. pojawil sie pare miesiecy temu po wymianie gornych przednich wachaczy. lozysko wymienilem ale nie pomoglo. 2 dni po wymianie znowu sie pojawilo. taki sam dziwiek co kolega rhundla opisuje. pojawia sie najczesciej gdy jade przez ok 10 min 100-120 km/h i musze zwolnic do 60-80. w momecie jak skrecam kolami lewo/prawo albo hamuje dziwiek ustaje(na molement skretu lub hamowania) jka ktos wie co to byl bym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...