Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż uchwytów/rączek drzwi


largovinch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie nigdzie nie mogę znaleźć jak zdemontować te rączki/uchwyty aby je pomalować. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdemontować cały boczek i od wewnątrz masz śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmujesz cały boczek, odkręcasz dwie śrubki jak dobrze pamiętam, wypinasz z zatrzasków i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to są tak proste czynności że naprawdę trzeba się mocno postarać żeby coś urwać :wink:. Odkręcasz dwie śrubki trzymające boczek od góry, kolejno odkręcasz śrubkę osłony pod rączką(uchwytem) wyciągasz ją i odkręcasz to co pojawi się twoim oczom :decayed:. Jeśli masz korbotronik :grin: to trzeba odkręcić jeszcze rączkę do opuszczania wcześniej zdejmując z niej czarną osłonkę. Boczek powinien być luźny delikatnie unosisz go do góry i gdy wyjdzie z zaczepów odpinasz od niego wszelkie piny i linki. Boczek masz zdemontowany, ściągasz piankowe wygłuszenie, odkręcasz śrubki trzymające rączkę od wewnątrz po czym odbezpieczasz zatrzaski i gotowe. Rączka zdemontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z dziś tylnego uchwytu, foto nie co lepszej jakości :P Na żywo on się tak nie świeci, wina lampy. Wygląda identycznie jak cała struktura boczku ;) Wyszło 9/10

25074952940659425761.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć czym to pomalowałeś? Mam wnętrze niestety jasne (kolor twist bodajże) a te boczki są strasznie porysowane i chciałem je odnowić. Tylko z tego co widzę to wszędzie tylko czarna farba :/ No i czym to pomalowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć czym to pomalowałeś? Mam wnętrze niestety jasne (kolor twist bodajże) a te boczki są strasznie porysowane i chciałem je odnowić. Tylko z tego co widzę to wszędzie tylko czarna farba :/ No i czym to pomalowałeś?

Lakier strukturalny z BOLL'a (puszka w sprayu 400ml) 29zł. Najpierw wymontowałem uchwyty wsadziłem do starej miski i zalałem je gorącą wodą z czajnika. Poleżały sobie z 5 min w tym, wziałem stara kartę bankomatową. Jak takiej nie posiadasz może być stara płyta CD, wytnij kawałek. I zaczynamy ździeranie tej powłoki którą są pokryte uchyty, do samego plastiku - przyciskaj smiało nic się nie stanie oprócz zdarcia całej farby i podkładu. Później potraktowałem je zmywaczem do paznokci. Położyłem na kaloryferze na jakieś 15 min i wio do malowania :D UWAGA: Jak nacisniesz guzik na sprayu to nie kieruj od razu na uchwyty bo na początku lubi prysnąc kropeczkami i moga wyjść zacieki, jak już spray leci to z 20-30cm dosyć szybkimi ruchami pomaluj uchwyt. 2-3 warstwy delikatnie i wychodzi bez zacieków ;) Ja jestem mega zadowolony, robiłem to pierwszy raz i w 90% jak fabryka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Miałem nadzieję, że użyłeś czegoś innego niż tego Bolla. Jakiś czas temu szukałem lakieru i właśnie trafiłem na ten produkt. Wszystko pięknie ładnie, ale produkują tylko czarny i szary kolor. Beżowego nie ma :/ Podejrzewam że nigdzie czegoś takiego nie dostanę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...