Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Do czego ta wtyczka w klapie bagaznika??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Sciagajac tapicerke klapy bagaznika przypadkowo trafilem na owinieta fabryczna gabeczka szara prostokatna dwupinowa wtyczke (ta po lewej). Sadzilem ze jest to wtyczka ktora idzie do czerwonego swiatelka ktore jest w niektorych modelach na tapicerce klapy bagaznika ktore zapala sie wraz z oswietleniem wnetrza bagaznika. Przypomnialo mi sie ze mam w domu taka lampke od co prawda drzwi ale takze majace podobne zastosowanie, oczywiscie w kolorze czerwonym. Po wpieciu sie w znaleziona wtyczke nic nie dzialalo, wlaczylem swiatla postojowe, awaryjne, (choc sam nie wiem czemu) ale nic sie nie zaswiecila. Ale zaroweczka w lampce jak naj bardziej pozniej byla sprawdzana i dziala. A po wpieciu w kostke nie dziala. NIe kopalem glebiej by sprawdzic dokad idzie ten kabelek ale idzie gdzies w prawo. czyli moze do zamka. Kolor kabelkow to bialo-zolty i brazowy. Zatem kto sie spotkal z a niewykorzystana wtyczka i do czego ona sluzy?? Z gory dziekuje.

Klikajac na miniatyrke fotki otworzy sie ona w pelnym rozmiarze.

20130320_174515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a podświetlenie tablicy rejestracyjnej bangla? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podswietlenia tablicy mam obie wtyczki podlaczone do obu lampek i sa one w kolorze czarnym. Kak juz wspomnialem wczesniej. po podlaczeniu do wtyczki tej czerwonej lampki i zapaleniu swiatel postojowych nie bylo zadnej reakcji. A oswoetlenie tablicy rejestracyjnej mam kompletne. Rak wiec nadal jestem w punkcie wyjscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 stykowe wtyki w klapie bagażnika dla B5 sedan 1995r są WYŁĄCZNIE dla oświetlenia tablicy rejestracyjnej, oświetlenia bagażnika, przełącznika zamka klapy i dodatkowego światła stopu.

3 styki cylinderek zamka;

6 styków tylna lampa;

1 styk szyba tylna grzana.

I nic innego tam nie ma, to nie F-16. Skoro podświetlanie tablicy jest ok, poszukaj oświetlenia bagażnika, lampka jest, zamek klapy i pozostaje cegła na pedał hamulca? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lotki na klapie ze światłem stop byly fabrycznie ori ?

Może położona na zaś instalacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może być niewykorzystana wtyczka. W wielu przypadkach coś jest na + dodane, jak np. uchwyty do mocowania łokcia w tunelu w wersji bez podłokietnika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak. Wpialem swiatelko o ktorym wczesniej pisalem czerwone w znaleziona wtyczke. Przydusilem hamulec skrzynka na narzedzia zachodze na tyl auta i stopy owszem swieca ale swiatelko wpete w ows wtyczke już nie. Nie wiem do czego ta wtyczka jest. Pomysły juz mi się wyczerpaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz fabryczny alarm , jak tak to ta wtyczka jest od szyby . Orginalnie w szybie jest zabezpieczenie przed wybiciem i ta wtyczka jest do niej podłanczana . Kolor kabli z wtyczki to czarny i biały .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alarm ale niefabryczny. I gdzie w klapie bagaznika gdzie jest ta wtyczka znajde szybe ;| a kolor kabli to brazowy i bialy z zoltym paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie się zagalopowałem z tą szybą . Masz tu schemat alarmu z pompką centralnego , na czerwono zaznaczyłem Twoją wtyczkę .

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tam powinien byc wlacznik od np oswietlenia bagaznika czy jak? Tylko czemu on by mial sluzyc smoro oswietlenie bagaznika wlacza sie samoczynnie otwierajac w pelni klape bagaznika. W ogole tego nie rozumiem. A gdybym chcial podlaczyc ta czerwona lampke to musial bym ciagnac kabel od oswietlenia bagaznika czy od tego wlacznika ktory lata w klapie bagaznika tez sie da ro podlaczyc jakos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka zapala się po otworzeniu bagażnika i nie gaśnie po jakimś czasie (np. razem z oświetleniem wnętrza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagaznik jest oswietlany niezaleznie od wnetrza samochodu. W klapie bagaznika jest wlacznik ktory reaguje na poloznie. Jak klapa jest podnoszona to w klapie wlacznik zmieniajac swoje polozenie zapala swiatlo w bagazniku. Natomiast gdy zamykamy bagaznik wlacznik takze zmienia swoje polozenie tak by wylaczyc swiatlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...