Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Proszę o poradę - problem z turbosprężarką


ochkarol81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...Wiem i czytałem już wiele postów...Krótko pisząc mam problem z turbiną lub czymś co nie daje mojej a 4 mocy jak trzeba....ponad 3 tys obr zabiera mu gdzieś przyspieszenie i zaraz wraca itd ...mocy ma tylko że przerywa strasznie ....wczoraj jechałem 170 km/h wiec nie ma tego co u niektórych...ale problem jest w tym ze nie mogę zdiagnozować samochodu bo nie mam teraz jak i kiedy ...a jadę w weekend w trasę do Polski około 1500km....powiedzcie czy mogę jechać z taką wadą i naprawić w Polsce czy muszę rezygnować z pracy i starać sie znaleźć teraz przyczynę??dodam że nie muszę jechać szybko byle by dojechać ,ale czy z silnikiem będzie wszystko ok jadać tak długo z tym problemem?? Dzięki z góry za odpowiedzi (mam nadzieje optymistyczne:):) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodz że nie mozesz zrobic logów.Nie ten dział do pisania o tym :) Może być kilka powodów.

Od błachostki do poważnej usterki. :gwizdanie:

Osobiście bym zdjagnozował nie dużo czasu Ci to zajmie.Napisz do kolegów [br]Dopisany: 04 Lipiec 2008, 08:55 _________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/grupa_zachodniopomorska-t2446.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wydaje mi sie ze moj problem dotyczy tego samego. Prosze o pomoc.

Otoz od 3 tys w zwyż przy obrotach moc audiczka zdecydowanie spada... (takze max jaki wyciagne to 180km/h) nie ma tego ciagu jaki powinna. Wydaje odglos jakby z silnika v6 robilo sie v8 masakra niby fajnie a jednak wielka lipa.

Bylem dzis na Vag i nie wykryli zadnych bledow poza bledem czujnika/wskaznika paliwa ale to raczej nie ma wplywu na to. :no:

Przy badaniu wartosci powietrza... czyli tak na spokojnie jak bylo 200 N czegos tam to po 3 tysiacach gwaltownie wzrosło na ponad 780 ;/

Obilo mi sie ze albo przeplywomierz albo zawor na turbinie albo albo albo... ;/

Dodam ze jak jest zimy to lekko skacza obroty . Ale po minucie/ dwoch wraca do normy.

Za tydzien jade nad morze ( drugi koniec polski) dlatego zalezy mi by szybko uporac sie z tym.

Pomorzecie ?

Aha ...a co to jest turbulum.. jak wyglada ? :embarrassed:

____________________________________________________________________________________

Dopiero udalo mi sie rozwiazac problem, autko mialo wczesniej kolizje i w warsztacie stalo i stalo i..... wiadomo stalo. Nie mialem kiedy sie akurat za to wziasc ... bo tyle tego bylo ;/

No ale juz nim smigam. Chcialem tylko poinformowac ze problem z 3tys obrotow i brakiem mocy powyzej zostal rozwiazany. Problem tkwil w przeplywce i w podcisnieniu. Mechanik troche mnie szarpnal bo wzial prawie 800zl nie to co kolega 250zl i 10 min roboty. Ale z calej roboty (caloksztalt) jestem zadowolony.

Ciesze sie ze juz po ... teraz juz nie jezdze.... latam :]

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za cenne wskazowki :)

Na czesc audi... hip hip... !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochkarol81, Dave88 jeśli możecie zróbcie logi dynamiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż :)Nie mam raczej wyboru...nie dałem rady zrobić testów więc smigam do Polski tak jak jest...Jednej porady się posłuchałem i pojechałem przeorać trochę audiczkę no i poszła mi do 180 jeszcze raz z tym że po przeoraniu jakoś jej troszkę lepiej mocy przybywa i w sumie już tak nie muli:)Coś tam jeszcze przerywa no ale już tak nie jak 2 din temu...chyba do Polski dojadę:)

NAprawdę przyznam że to forum to kopalnia wiedzy!!!Jesteście poprostu zajebiści i bez tego wszystkiego byłbym zakręcony jak stado śrubokrętów i dlatego dziękuję wszystkim za pomoc...:)

Mam nadzieję że testy w Polsce swoje pokaża:)Pozdrawiam[br]Dopisany: 05 Lipiec 2008, 00:25 _________________________________________________Witka:)Chciałem tylko dać znac ze przyczyną był przepływomierz :Młody pan z trójmiasta (gdańsk) firma "Tune Up" pomógł zdiagzowaći od razu wyszła przyczyna że to przepływka i wyniosło mnie to 250zł z wszystkim i zajęło 10 minut...:Polecam bardzo ten zakład w przeciwieństwie do takiego jednego na karwinach ...coś tam Vass bo powiedzieli mi ze nie powiedzą co to moze być i ze muszą wziąśc samochód na cały dzien i do tego mam zaplacic 450 zł ...a jak poprosiłęm o zrobienie logów to gość stwierdził że nie potrzeba bo on wie co to jest i że jak zapłace to mi zrobi....dobre co....:P:P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka:)Chciałem tylko dać znac ze przyczyną był przepływomierz :Młody pan z trójmiasta (gdańsk) firma "Tune Up" pomógł zdiagzowaći

ten młody Pan to kolega z forum rob555 ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze (...)

Ja miałem to samo, powyżej 3tys

No cóż :)Nie mam raczej wyboru (...)

Ja miałem to samo i też wymieniłem przepływkę z tym, że teraz brakuje mi dołu od 1000 do 2000 nic się nie dzieje, muł totalny za to po przekroczeniu 2000 dostaje kopa..

Przed wymianą przepływki miałem niezły dół a góra kapota...

Jak jest u Ciebie po wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...