Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne zachowanie silnika kopcenie i ubytek oleju


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam dziwny problem z autem

W sobotę w nocy mróz byl spory ok -15st C rano wsiadam do auta a ono kopci strasznie normalnie świeca dymna po przejechaniu ok 20 km i odczekaniu ok 9 godzin wszystko ok auto nie kopciło, poniedziałek auto nie kopciło nic natomiast po przejechaniu ok 180 km kontrolka oleju mi sie zapala i faktycznie poziom oleju ledwo bagnet sie maczał wspomnę iz wczesniej nawet nie dolewałem od wymiany do wymiany auto przejechanie ma ok 275 kkm no koncowki wydechu czarne strasznie, wycieków zadnych nie zlokalizowałem dziennie pokonuje do pracy ok 2 x po 30km . Panowie co mogło być czy tam coś mogło przymarznąć ? czy nadal bedzie brał olej w takim tepie ? co mógłbym jeszcze sprawdzić ?

Pozdrawiam colak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale zawsze tam coś było oleju i w tym i w tamtym tak miałem

zastanawia mnie dlaczego teraz nie widać dymu no bo jesli jest coś mechanicznie uszkodzone to jest cały czas a nie tylko czasami jutro przejadę ok 60 km i sprawdzę stan oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odma była zamarznięta i siśnienie z bloku nie miało ujścia i tłoczyło olej przez uszczelniacze zaworowe albo w turbinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odmę czyli rurę wraz z trójnikiem wymieniłem jakieś 2 m-ce temy i przeczyściłem czały ten układ wiec iec wydaje mi się ze taczej nie powinno wczoraj uzupełniłem stan oleju i sprawdzę w jakim tępie bedzie ubywał mam nadzeje że nie jak teraz jak smok :( grzes ale czt w takim przypadku jak ty opisujesz to nie powino np bagnetu wysadzić ???

---------- Post dopisany 22-04-2013 at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany 26-03-2013 at 12:53 ----------

Witam Panowie jakieś propozycje na moj problem ?

Powiem tak nie zauważyłem ubytku poziom jest ok wie co mogło być przyczyną kopcenia i ubytku oleju ?

znajomy powiedział mi taką teorię iż może być luz na turbo wzdłużny i mogło tamtędy puszczać olej spotkaliście sie z czymś takim ?jest to możliwe ?

czekam na odpowiedzi dziękuje colak

---------- Post dopisany 27-12-2013 at 18:12 ---------- Poprzedni post napisany 22-04-2013 at 20:36 ----------

up ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...