Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Problem z licznikiem


Kugel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Klubowiczów. Mój problem licznika polega na tym, że wskazuje on nieprawidłowy odczyt obrotów (międzyinnymi). Wiadomym jest że normalnie pracujący 2.5 tdi afb ma na wolnych około 800 obrotów/min.

U mnie na liczniku pokazuje wtedy 1200. Sprawdziłem to bo jeździłem z podłączonym vag-iem i stan obrotów jest wporzo. Na wolnych obrotach vag 800 pokazuje a licznik aż 1200. Sprawa rozkręca się wraz z przyspiszaniem. Gdy autko jedzie 160km/h na 6 biegu auto ma wtedy ciut więcej niż 3000 obr/min (tak pokazuje vag i tak było zawsze) a mój oszukańczy obrotomierz pokazuje aż aż prawie 5000 obr/min. Jak dla mnie to dość ciekawa zagadka za którą nie wiem jak się zabrać. Następnym problemem jest oszukiwanie przez wyświetlacz (duży fis).

Pokazuje mi że np. przy przyspieszaniu autko pali 51 litrów. Gdy unormuję jazdę to zejdzie może do 23 przy spokojnej jeździe. Wiadomo że następstwem takich wskazań jest też oszukany zasięg auta, który po zalaniu pełnego zbiornika pokazuje max 200km. Auto(komputer) myśli że gdy pali średnio 37 to więcej niż 200km nie przejedzie. Ale to tylko błędne wskazania. Vag pokazuje że autko pali normalnie, na zbiorniku przy spokojnej jeździe przejeżdżam prawie 790 km także wszystko jest ok.. ..Wszystko oprócz błędnych wskazań obrotomierza i komputera. Jeśli jest ktoś kto mógłby poradzić mi coś w tej sprawie to bardzo proszę.. Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A vag nie wywala żadnych błędów przy zwykłym fault codes z liczników? Można też zrobić output test, ale nie koniecznie to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...