Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie antena ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z odszukaniem anteny do radia, otórz radio mam podpięte pod antenę którą kiedyś poprzedni właściwel wprowadził podłączająć pod samą antenę która jest zamontowana na tylnym błotniku. Antena prawdopodobnie podłączona była pod moduł w bagażniku (pod półką z głośnikami). Przewód antenowy zakończony jest takimi wtyczkami: http://www.allegro.pl/item148069076_antena_gsm_gps_samochodowa_z_magnesem_70_cm_.htmlhttp:

dodam też ze nie znalazłem nigdzie przewodu anteny radiowej a jedynie w tunelu środkowym przewód pod telefon, dlatego mam pytanie którędy może biec kabel anteny, gdzie go ewentualnie szukać?? bo radio mi słabo łapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe ogrzewanie tylnej szyby to antena.Może coś nie tak jest ze wzmacniaczem.Schowany jest w tylnym słupku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tego niewiem, bo nie mogę zlokalizować kabla anteny w aucie, chodzi o to ze w bagażniku jest antena wychdzi od niej przewód idzie w jakąś wiązkę do auta pod tylną kanpą itd. ale gdzie dalej bo nie chcę rozbwbeszać wszystkiego, dodam też ze nie znalazłem go w pobliżu radia pod kierownicą, shcowkiem od str. pasażera a w tunelu był tylko przeód do instalacji telefonicznej; zastanawiam sie jak może biec przewód anteny która była org. zamontowana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antenę która jest zamontowana na tylnym błotniku
Ta antena jest od tel.

Antena od radia ma swój początek tak jak pisał Hugo, czyli na ogrzewaniu tylniej szyby potem przechodzi w tylni prawy słupek gdzie znajduje się wzmacniacz, a swój koniec(ISO) powinna mieć w konsoli środkowej.Może gdzies się zawieruszył-poszukaj dokładnie.Wtyczka powinna wyglądać tak:

http://www.allegro.pl/item146570452_redukcja_przejsciowka_antenowa_din_iso_wtyk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli radio w takim razie mam podłączone pod antenę telefonu ciekawe ale tak jest, w takim razie pozostaje poszukać mi anteny radiowej, w szybie faktycznie jest antena (w ogrzewaniu) w słupku mysle ze wzmacniasz tylko może jeszcze wiecie którędy biegnie ta antena tzn > przez tunel do konsoli z radziem, z boku przy słupku dołem ( z prawej lub lewej strony) czy jakoś górą przez dach bo naprawdę nie udało sie mi nic zlokalizować przy radiu przypominającego antenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe ogrzewanie tylnej szyby to antena

a nie przypadkem tylko trzy gorne przewody .... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe ogrzewanie tylnej szyby to antena

a nie przypadkem tylko trzy gorne przewody .... :roll:

Nie.

3 górne to od zakresu AM.

Reszta pasków łapie FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe ogrzewanie tylnej szyby to antena

a nie przypadkem tylko trzy gorne przewody .... :roll:

Nie.

3 górne to od zakresu AM.

Reszta pasków łapie FM.

to dlaczego tak napisane jest w instrukcji :?:

antenadk3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. miałem na myśli trzy paski mówiąc o antenie radiowej, ale którędy biegnie ten przewód anteny napewno by to ułatwiło jego lokalizację chyba ze nie ma takiego to pozostao by jedynie pociągnąć nowy

najwyrażniej poprzedni właściciel pochopnie podłączył radio do anteny telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe ogrzewanie tylnej szyby to antena

a nie przypadkem tylko trzy gorne przewody .... :roll:

Nie.

3 górne to od zakresu AM.

Reszta pasków łapie FM.

to dlaczego tak napisane jest w instrukcji :?:

Obrazek

Bo ktoś to nieudolnie przytłumaczył.

To co ja i Hugo piszemy jest poparte przez elsę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie moglem na to patrzec i sie dolaczam!

Nie wiem czy ktokolwiek widzial dwie anteny w samochodach! jest jedna antena do am i fm! ostatni trzy paski na szybkie, ktore sa oddzielone od ogrzewania to jest nasza antena! i to ze ktos nie udolnie przetlumaczyl to tez bzdura! a moze wlasnie elsa sie myli! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie moglem na to patrzec i sie dolaczam!

Nie wiem czy ktokolwiek widzial dwie anteny w samochodach! jest jedna antena do am i fm! ostatni trzy paski na szybkie, ktore sa oddzielone od ogrzewania to jest nasza antena! i to ze ktos nie udolnie przetlumaczyl to tez bzdura! a moze wlasnie elsa sie myli! Pozdrawiam Jocker01

To ty się mylisz w tym wypadku. Mogę ci schemat elektryczny podłączenia podesłać.

Jak dalej nie wierzysz to sobie odłącz kable i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...