Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

czy dobrze mierzyłem pobór prądu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sprawdź upływność prądu. Weź miernik, wyłącz wszystkie odbiorniki prądu (łącznie z lampkami drzwi), wyjmij kluczyk z auta, odłącz akumulator zdejmując klemę - i jednym kabelkiem miernika dotykasz klemy a drugi przykładasz do - na aku i widzisz jaka jest upływność prądu. Nie może przekraczać 0.05A.

Wyczytałęm to na forum i sprawdzałęm u siebie ale nie wiem czy dobrze ustawiłem miernik bo duża wartość mi sie ukazała fot.poniżej :wallbash:no i po podłaczeniu aku i zamknieciu auta odchodzac usłyszałem jak "zapipał" 3-4 razy czytałem że 4 to rozładowany aku. 20130327161.jpg | audiq123 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Opublikowano

Musisz zdjąć klemę i jednocześnie podłaczyć miernik żeby nie przerwać obwodu, czyli nie tak że ściągasz klemę i potem bierzesz miernik w rękę.

Ja w poprzednim aucie robiłem to tak, że brałem dwa kawałki kabla, jeden zakręcałem na aku, drugi na klemie, do końców kabli podłączałem miernik, i dopiero wtedy ściągałem klemę z aku. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi :)

Opublikowano
  • Autor
Musisz zdjąć klemę i jednocześnie podłaczyć miernik żeby nie przerwać obwodu, czyli nie tak że ściągasz klemę i potem bierzesz miernik w rękę.

Ja w poprzednim aucie robiłem to tak, że brałem dwa kawałki kabla, jeden zakręcałem na aku, drugi na klemie, do końców kabli podłączałem miernik, i dopiero wtedy ściągałem klemę z aku. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi :)

:eusathink: rozumie:wink:a miernik dobrze ustawiłem tak?

Opublikowano

Na mierniku masz zakres 20m? Jeśli tak, to mierzysz prąd do 20mA, czyli 0,02A. To co Ci wyszło na mierniku, czyli 0,78 to jest 0,78mA = 0,00078A.

Opublikowano
  • Autor
Na mierniku masz zakres 20m? Jeśli tak, to mierzysz prąd do 20mA, czyli 0,02A. To co Ci wyszło na mierniku, czyli 0,78 to jest 0,78mA = 0,00078A.

tak ustawione miałem do 20mA czy to dobrze czy mam ustawic inaczej:eusathink:?

Opublikowano

To zależy jaki prąd chcesz zmierzyć, możesz ustawić na 20m, jak na wyświetlaczu pokaże się "1" to znaczy że wynik jest większy niż 20mA, przestawiasz na 200m, itd. :)

Opublikowano
  • Autor
To zależy jaki prąd chcesz zmierzyć, możesz ustawić na 20m, jak na wyświetlaczu pokaże się "1" to znaczy że wynik jest większy niż 20mA, przestawiasz na 200m, itd. :)

ok a ten mój wynik 0.78 to mieśći się w normie poboru pądu?

Opublikowano

Pierwsza sprawa to, że mierzysz prądy do 20mA a przełożyłeś wtyk do gniazda przeznaczonego na pomiar do 10A. Czytaj co masz napisane na obudowie przy gniazdach. Te 0.78mA to jakiś kosmiczny wynik. Przełóż wtyk z powrotem na środek i dopiero potem czytaj co pokaże miernik. Druga sprawa to, że może Ci wyjść powyżej 20mA więc od razu proponowałbym załączyć zakres 200mA, jeśli i tu wyjdzie poza zakres czyli pokaże 1 to będzie już bardzo duży pobór więc dopiero potem przełożysz wtyk w lewe gniazdo i załączysz zakres 10A.

Opublikowano

No właśnie, mi ten wynik też nie pasował, ale nie zauważyłem że kabel był włożony nie w to gniazdo :kwasny: Dobrze że Sidney czuwa :wink:

Opublikowano
  • Autor
Pierwsza sprawa to, że mierzysz prądy do 20mA a przełożyłeś wtyk do gniazda przeznaczonego na pomiar do 10A. Czytaj co masz napisane na obudowie przy gniazdach. Te 0.78mA to jakiś kosmiczny wynik. Przełóż wtyk z powrotem na środek i dopiero potem czytaj co pokaże miernik. Druga sprawa to, że może Ci wyjść powyżej 20mA więc od razu proponowałbym załączyć zakres 200mA, jeśli i tu wyjdzie poza zakres czyli pokaże 1 to będzie już bardzo duży pobór więc dopiero potem przełożysz wtyk w lewe gniazdo i załączysz zakres 10A.

ok dziekuje kolego:wink:sprawdze dziś wieczorem problem rozwiązany nieszczęsny siłownik od schowka pasażera "zatarł" się + poprzedni właściciel ułomnie próbował to naprawić w wyniku czego blaszki cały czas się stykały i prąd uciekał:naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.