Treść opublikowana przez Sidney
-
Nie znana wtyczka
W tym roczniku powinien mieć już inną (owalną) wtyczkę od zbiorniczka wyrównawczego ponieważ zmienił się sposób pomiaru cieczy, poza tym kabel nie jest tak długi żeby znalazł się, aż za zbiornikiem płynu wspomagania. Jest na niej logo audi/vw? Możliwe, że jest to wtyk od czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy ale na sto procent nie jestem pewny.
-
Pomóżcie zrobić z tego 2din bo ciężko dostać ten plastik!!!
Fabrycznie powinieneś mieć tu ramkę drewnianą, jeżeli mimo to szukałeś plastiku to na allegro po wpisaniu "audi b5 ramka konsoli" widnieją dwa ogłoszenia na pierwszej stronie więc coś słabo szukałeś. Druga sprawa, że w Twoim roczniku nie było konsol 2 din więc pozostaje Ci podmianka na poliftową albo totalna rzeźba zakończona porażką bo nie ma szans żeby to estetycznie wyglądało
-
Audi 1.6 jedzie tylko do 100km/h
Wypadałoby podać trochę więcej szczegółów, tu nie ma wróżek
-
Uszkodzona głowica
Tak gwioli ścisłości planowanie głowicy jest to inaczej wyrównywanie powierzchni styku z uszczelką. Koledze powyżej potrzebna jest raczej jej regeneracja, a nie wiadomo jeszcze co konkretnie dopóki jej nie zdejmie.
-
Jakiej pompki szukac?
Powinno pasować, ja u siebie mam ten sam pilot co Ty i współpracuje również z pompką na 433 MHz więc prawdopodobne, że jest to samo co 433,92 MHz. 2shrek Wystarczy, że kupisz pompkę i scyzoryk. Warunkiem są pasujące wtyczki, musisz jeszcze dorobić antenę i zaprogramować pilot. Jeśli nie masz elektrycznego siłownika zamka bagażnika to wystarczy Ci pilot na 2 przyciski, aczkolwiek 3-przyciskowy też będzie otwierał i zamykał.
- Awaria
-
Jakiej pompki szukac?
Poniżej wklejam pomocne linki, wszystkie pompki z pasującymi wtyczkami i obsługujące Twoją częstotliwość (433MHz) będą pasować http://a4-klub.pl/index.php?/topic/228205-dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilota-immo-pin-pompka-centralnego-zamka/ http://digakom.com/katalog.php?TYP_SORT=A&KAT_SORT=A4
-
Pytanie odnosnie ubytku oleju i dymienia
Gdyby ślizgał Ci się pasek rozrządu to miałbyś mielonkę w silniku, już bardziej któryś pasek osprzętu. Sprawa dymienia to jeśli dymek jest biały a pod korkiem oleju i w zbiorniczku chłodziwa nie ma tzw. budyniu, bądź nie ubywa chłodziwa to stawiałbym na kondensację pary wodnej w wydechu- norma o tej porze roku. Druga sprawa to ubytek oleju, połowa bagnetu w przeciągu 7 tys. km wskazuje już niestety na pewne zużycie jednostki (jeśli wykluczymy wycieki) ale na pewno jest do odratowania, ogarnięty mechanik Ci to zrobi jeśli zamierzasz nim jeszcze trochę polatać.
-
Duże spalanie (ok. 15l/100km)
Jak już Panowie opowiadacie ile wam te wasze spalają to proszę doprecyzować o jakiej porze roku i na jakich dystansach. Mnie latem też 9-10 brał po mieście ale teraz trzeba brać poprawkę na chłodne dni. Według moich kalkulacji mój AHL bierze ok. 1,5-2l więcej niż latem ale to indywidualna sprawa bo każdy ma inny styl jazdy. Nie twierdzę, że 15l/100km to normalna konsumpcja i należy przyjżeć się osprzętowi silnika ale, żeby nie było sytuacji, że autor wątku będzie na siłę próbował zejść poniżej jakiegoś realnego progu bo będzie to walka z wiatrakami
-
wymiana rozrządu i co przy okazji tej operacji
Ja prz okazji pomyślałbym również czy np. paski osprzętu są ok i osuszacz jeśli masz klimę. Zawsze to łatwiej wymienić jak już jest przód zwalony i mieć spokój.
-
ALZ wyciek oleju poniżej uszczelki pokrywy zaworów
10 minut szukania. Pozdrawiam http://a4-klub.pl/index.php?/topic/206044-wymiana-uszczelki-pokrywy-zaworow/
-
Duże spalanie (ok. 15l/100km)
Jest możliwość sprawdzenia vagiem oscylacji sondy. Można też podłączyć oscyloskop ale kto by się w to bawił. Chyba, że od razu wywala błąd ale trzeba też się zastanowić czy nie jest to skutkiem innej awarii Kolega wyżej dobrze mówi- o tej porze roku będzie +/- 12l brał ten silnik.
-
Problem z pompa centralnego zamka.
Widać, że kolega nawet nie pofatygował się, żeby przeczytać link z tematem który praktycznie zawiera wszystkie odpowiedzi tylko czeka aż ktoś mu poda na tacy, a najlepiej jeszcze kupi i zamontuje
-
Centralny z pilota?
W B5 nie ma czegoś takiego jak moduł komfortu, było wałkowane 100 razy. Wszystkimi duperelami zarządza pompka centralnego zamka w bagażniku po prawej stronie za wykładziną. Kolega odczytuje numer pompki i sprawdza na tej stronie. http://digakom.com/katalog.php?TYP_SORT=A&KAT_SORT=A4
-
A4 B5 by Sanczes-ka
A jak obawiasz się cięcia blachy to możesz też pomyśleć o dzielonych od Depo które też można ogarnąć na bixy. Mam takie u siebie już ponad rok i złego słowa nie mogę powiedzieć
-
A4 B5 by Sanczes-ka
Spalanie to nie żart tylko przykra rzeczywistość. Cóż, 1.6 nie dla oszczędnych
-
Dokładki tylnego zderzaka
Witam, czy poliftowa dokładka tylnego zderzaka od sedana pasuje do przedliftowego zderzaka?
-
lampy tył
Mechanicznie raczej tak, przynajmniej ja nie słyszałem, żeby ktoś coś musiał przycinać ale nie jestem pewien jak sprawa wygląda z wtyczką i kolejnością przewodów
-
lampy tył
Lampa ze zdjęcia to II lift, ten inny o którym mówisz to I lift i różnią się one również tym, że w II lifcie wsteczny był pod kierunkowskazem a w I lifcie było odwrotnie
-
Moduł komfortu z allegro. Jak podłączyć leaving\coming home.
Tu jest wzmianka o kodowaniu różnych funkcji w pompce: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/228205-dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilota-immo-pin-pompka-centralnego-zamka/
-
Nie działający centralny zamek po wymianie pompki
Przedostatni punkt http://a4-klub.pl/index.php?/topic/228205-dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilota-immo-pin-pompka-centralnego-zamka/
-
Montaż lusterka samościemniającego (fotochromatycznego)
Po to jest podłączone pod wsteczny, żeby właśnie się nie ściemniało podczas cofania
-
Czarne ramki na zegary
Wybór padł jednak na alu ramki, mnie się podoba
-
Problem z pompa centralnego zamka.
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/228205-dorobienie-kluczykow-komplet-adapracja-pilota-immo-pin-pompka-centralnego-zamka/ Kluczyk 4D0 837 231 - 433,92 MHz - (9/97-8/98) - 2 przyciski
-
Problem z pompa centralnego zamka.
http://digakom.com/katalog.php?TYP_SORT=A&KAT_SORT=A4