Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie podczas jazdy (nieregularne)


cfaniaqs

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, mianowicie, w czasie jazdy po linii prostej nic się nie działo natomiast gdy skręcałem w prawo, jadąc po delikatnym łuku pojawiało się dziwnie huczenie, takie (łuł, łuł) :) ciężko to nazwać w każdym razie wydobywał się jakiś dźwięk z przodu. Gdy kierownica została znowu ustawiono prosto do jazdy, przestawało, jadąc po łuku w lewą stronę, również nic się nie działo, hałas tylko i wyłącznie w prawo.

Wczoraj wymieniłem całe zawieszenie razem z prawym przegubem, bo jak się okazało jeździłem z rozerwaną gumą, po wymianie myślałem że ustąpi, jednak nie.

Po wymianie zaczęło huczeć nawet na jeździe w prost, ale je jest do ciągłe huczenie.

Wyjechałem na trasę żeby sprawdzić, przez chwilę nie huczało, za chwilę zaczęło znowu, nie jest do regularne bo raz huczy a raz nie.

Oczywiście bo wymianie zawieszenia, geometria/zbierzność, było delikatnie nierówno, przejażdżka i jednak to też nie pomogło.

Więc postanowiłem wymienić opony na letnie(bo jak wiadomo z pogody długoterminowej zimy już nie będzie:)), opony nowe, felgi proste Też nie pomogło.

Więc wracam do mechanika, pierwsze słowo usłyszałem łożysko, więc, maszyną rozpędzili mi koła, stwierdzili że jednak nie to. (cyt. łożyszko huczało by cały czas).

Nadmienię jeszcze że łożyska na tylnej osi wymieniałem w tamtym roku na nówki, ale nie ma to znaczenia bo dźwięk idzie z przodu.

Więc Panowie pomóżcie mi bo żaden mechanik nie jest w stanie mi pomóc, oni najchętniej wymienili by mi wszystko :) i wtedy by przestało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie, najpierw przez jakieś dwa lata było jak piszesz czasami łuł łuł, czasami cisza, wzmagało się przy skręcie w jedną stronę, w drugą milkło, teraz wzmogło się na tyle że po zagrzaniu huczy cały czas, ale nadal skręcając lekko koła w jedną stronę przestaje. Mam nadzieję że to łożyska, druga bardziej kosztowna możliwość to przegub wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie łozyska zaczynały wyc dopiero od jakichs 4okm/h ..i co ciekawe : jak skrecalem w prawo to wyło lewe jak w lewo to prawe;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiktorsam, jakbyś miał walnięty przegub wewnętrzny (od skrzyni) to byś czuł na kierownicy, i na pewno inna reakcja na dodanie i puszczenie pedału gazu w czasie jazdy.

Narazie pojeżdżę, jak zacznie mocniej wyć pojadę do mechanika żeby był na 100% przekonany ze to łożyska, by wymieniać coś co jest dobre też nie ma sensu.

U mnie przy 90km/h jutro się przejadę i zobaczę czy z niższych prędkości coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem luźny klocek hamulcowy poprostu depniesz na hamulec i nie wraca na swoje miejsce jak powinien, wyczyść zaciski i zobacz jak będzie, moze juz ci sie klocki kończą, jak mocno nacisnąłem na hamulec to szumiało huczało po skrecie kierownica było ok, i po ponownym naciśnieciu był spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja od kilku miesięcy mam następujący problem w mojej a4b6.

Podczas jazdy "cos" wyje, mam wrażenie że z przodu z prawej strony. Im szybciej jadę tym głośniej słychać, Przy skręcaniu się nie nasila odgłos wycia. Czy to łożysko? bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...