Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dawka startowa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Otóż dziś za pomocą Vaga chciałem przeprowadzić sobie adaptacje silnika.

Zrobiłem tak jak mówi ta instrukcja:

wybieramy 1-engine

11 login i tu wpisujemy zaleznie od silnika 12233 (napewno pasuje do wszystkich na VP-37)

10 adaptacja

W adaptacji zaczynamy od :

1. wplywa na dawke paliwa na wolnych obrotach i czym jest mniejsza (wtedy dostaje wiecej paliwa)tym auto szybciej sie zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, nalezy pamietac aby nie ustawiac mniejszej niz 2,2 mg

2. ustawiamy wolne obroty silnika

3. wspolczynnik wypelniania EGR (podajac graniczne wartosci mozna go wylaczyc calkowicie)

4. nie

5. dawka startowa ma wplyw na uruchamianie silnika i w tym przypadku czym mniejsza tym dostaje wiecej paliwa

1)Dawkę paliwa zmieniłem z 2,4mg na 2,8-3,0mg (zmienia się w tym przedziale)

2)Wolne obroty zmieniłem z 841 na 861

3 Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale współczynnik wypełnienie EGR ustawiłem na wartość 32768

4) tej wartości wogole nie ruszałem (u mnie ona wynosi w polu New Value-32768)czy taka powinna byc???

5) Dawka startowa u mnie wynosi 18,6mg (problem z tym ze co bym nie wpisał w pole New Value to i tak dawka nie chce sie u mnie zmienić. I chcialbym wiedzieć jaka wartość musze wpisać aby ta dawka sie zmieniła i jaka dawaka dla mojego silnika jest optymalna???)

Opublikowano

wszystkie wartosci masz w normie ... nie widze powodow zeby cos zmieniac i szukac dziury w doopie ....

p.s masz jakies problemy z autem ?

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Mam taki problem że jak samochód się rozgrzeje to musze go dłużej krecić niż np rano po nocy. Jak jest rozgrzany samochód to czuje że wogóle cięzko ma zapalić.

Opublikowano

Witam.

Mam taki problem że jak samochód się rozgrzeje to musze go dłużej krecić niż np rano po nocy. Jak jest rozgrzany samochód to czuje że wogóle cięzko ma zapalić.

temat wielokrotnie walkowany ... poszukaj ... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Czytałem już wiele na tn temat, ale może na podstawie moich tutej wyników mogłbyś mi pomóc co zmienic i o ile, żeby chociaż troche szybciej i lżej palił.

Opublikowano

000bs chyba rozwiąże problem :wink4:

Pozdrawiam

Opublikowano

000bs chyba rozwiąże problem :wink4:

Pozdrawiam

problem jest w palenu na cieplo a nie na zimno ... takze 000BS mozna o kant doopy .... :wink4:

Czytałem już wiele na tn temat, ale może na podstawie moich tutej wyników mogłbyś mi pomóc co zmienic i o ile, żeby chociaż troche szybciej i lżej palił.

dawka i tak juz masz wysoka takze ja bym nic nie zmienial ....

pokombinuj przy jakiej wartosci cos sie zmienia ... [musi sie zmieniac]

Opublikowano
  • Autor

pokombinuj przy jakiej wartosci cos sie zmienia ... [musi sie zmieniac]

Teraz to już naprawde nie wiem co masz na myśli, ;) jeżeli byś mógł to zdradz mi tą tajemnice, żeby chociaz troche lepiej palił, bo to jest wkurzające dla mnie.

Opublikowano

000bs chyba rozwiąże problem :wink4:

Pozdrawiam

problem jest w palenu na cieplo a nie na zimno ... takze 000BS mozna o kant doopy .... :wink4:

Czytałem już wiele na tn temat, ale może na podstawie moich tutej wyników mogłbyś mi pomóc co zmienic i o ile, żeby chociaż troche szybciej i lżej palił.

dawka i tak juz masz wysoka takze ja bym nic nie zmienial ....

pokombinuj przy jakiej wartosci cos sie zmienia ... [musi sie zmieniac]

No mistrzu ? dlaczego taka strofa??????????? :embarrassed:

Myśle że to co napisałem powyżej pomoże :embarrassed:

Opublikowano

pokombinuj przy jakiej wartosci cos sie zmienia ... [musi sie zmieniac]

Teraz to już naprawde nie wiem co masz na myśli, ;) jeżeli byś mógł to zdradz mi tą tajemnice, żeby chociaz troche lepiej palił, bo to jest wkurzające dla mnie.

generalnie chyba vag'iem nic nie zdzialasz ... :mysli:

a jakies bledy na vag'u wywalilo ...

No mistrzu ? dlaczego taka strofa??????????? :embarrassed:

Myśle że to co napisałem powyżej pomoże :embarrassed:

nie zachowuj sie jak baba ... :polew:

nie pomoze ... :wink4: ale zawsze mozna spawdzic jaki jest statyczny ...

Opublikowano

1-nie zachowuj sie jak baba ... :polew:

2-nie pomoze ... :wink4: ale zawsze mozna spawdzic jaki jest statyczny ...

ad1 :no:

ad2 :wink4: zwłaszcza BS. :closed:

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.