Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Leci gorące powietrze


krzychuksk

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety u mnie podobnie.

Błędów jakichkolwiek brak a klima dmucha powietrzem o temperaturze jak na zewnątrz, mimo ze temp. ustawiona na LO.

Ciśnienie 5 bar a wiatrak się nie kręci. Skraplacz chłodny, nie przegrzewa się.

Zaraz po uruchomieniu auta, nawet przez chwilę nie chłodzi.

Prąd zaworu 0,6A.

Lampka ECON zachowuje się prawidłowo.

Cieńsza rurka na wysokości zaworu rozprężnego jest oszroniona.

Mam dostęp do procedury testowania klimatronika, ale w barbarzyńskim języku. jakby ktoś chciał.

Podejrzewam czujnik temperatury, albo cięgno sterujace.

Nastawy podstawowe przebiegają bez problemu.

Poradźcie jeżeli możecie, cobym pół auta nie rozebrał.

---------- Post dopisany at 19:01 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

Widzę,że temat umarł, a moja klima dalej nie działa. Roberto333 co z Twoją klimą? Już działa?

moje wyniki sprawdzenia vagiem

http://s15.postimg.org/8srhjrr9j/klima1_21042013.jpg

http://s15.postimg.org/dhc2sp5tz/klima2_21042013.jpg

coś można z tego odczytać?

Tak, wedłum mnie jest cos nie tak z zaworem sterujacym. Nie płynie przez niego żaden prąd. Urwany przewód lub spalona cewka zaworu regulacyjnego.

Gdzie znajduje się ta cewka zaworu regulacyjnego? Może rzeczywiście urwał się przewód, albo padła cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka zaworu jest w kompresorze. jej końce to te dwa przewody podłaczone do kompresora. Czy w trakcie robienia fotek miałeś na klimatroniku wciśnięty ECON? jeżeli tak, to wtedy też prąd wynosi 0 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka zaworu jest w kompresorze. jej końce to te dwa przewody podłaczone do kompresora. Czy w trakcie robienia fotek miałeś na klimatroniku wciśnięty ECON? jeżeli tak, to wtedy też prąd wynosi 0 A.

W momencie sprawdzania klima była ustawiona na automat. Większość czasu jeździłem na auto nawet w zimie. Od czasu do czasu uruchamiam inne opcje i różne kratki, ale generalnie używam trybu automat.

Jestem już umówiony z mechanikiem na 9 maja. Po wizycie wszystko opiszę.

---------- Post dopisany 21-05-2013 at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany 05-05-2013 at 22:44 ----------

Byłem u mechanika, wymienił mi chłodnicę, kompresor, osuszacz i skraplacz, czyli prawie wszystko. Teraz klima działa jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...