Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek z kolektora dolotowego


Patty1602

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na przeglądzie w warsztacie (był to pakiet pranie tapicerki+przegląd) dowiedziałam się, że zaistniał problem intensywnego wycieku z kolektora dolotowego.

Pewnie powinnam jak najszybciej udać się do mechanika, ale czy to musi być natychmiast, czy problem nie jest tak poważny i można odłożyć to w czasie o ok./ponad tydzień? Kompletnie się na tym nie znam, tamten mechanik zbyt dobrze mi tego nie wytłumaczył. Powiedział, że może być niedługo źle lub już jest.

Jakie mogą być skutki tej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz dizla więc jeśli nie ubywa ci dużo oleju z silnika (sprawdź na bagnecie) to można to troszeczkę odwlec. Ale jeśli ucieka dużo oleju to albo odma puszcza albo turbina. Jak turbina puści dużo oleju to nie da się zgasić kluczykiem motoru (poczytaj "szalony dizel").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie miałem to samo w zime w b5 z kolektora dolotowego leciał olej okazało się ze w moim przypadku puszczała olej odma cały kolektor ssący był w oleju i smarze odłączyłem odme wyczysciłem kolektor i jest ok. W twoim przypadku tak jak pisał tobike moze byc to puszczajaca odma lub turbo mi oleju nie ubywało wynikiem wycieku był nagromadzony olej przez jakis tam czas ale lepiej to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...