Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk podczas hamowania


gajewskim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaznaczam że nie jestem mechanikiem ale potrzebuję się dowiedzieć jednej rzeczy. Mianowicie ostatnio wymieniałem tarcze i klocki hamulcowe na tylnej osi. Wymienić także musiałem pierścień abs-u (chyba tak to się nazywało). Od tamtej pory dzieje się coś dziwnego a dokładniej chodzi o taki dziwny dźwięk który czasami pojawia się przy hamowaniu. Brzmi on jakby ktoś ściśniętą sprężynę puścił. Żadna kontrolka się nie świeci. Abs działa. Mechanik powiedział że pompa abs-u jest do wymiany. Gość ocenił to po 1 km przejechania. W związku z tym że jest to spory koszt naprawy chciałbym się dowiedzieć czy jakieś wadliwe działanie pompy byłoby sygnalizowane mechanicznym dźwiękiem jakby się sprężyna gdzieś odwieszała? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przed wymianą pierścienia od ABSu było wszystko w porządku to sprawdź czy dobrze wszystko poskładałeś, może czujnik się przywiesza lub ma uszkodzone kabelki. Można to sprawdzić również vagiem jeżeli masz kabelek. Pisząc, że ABS działa masz na myśli normalne działanie czy takie bez potrzeby np na suchym przy normalnym hamowaniu nawet przy niewielkiej prędkości?

Stan płynu ok? układ nie jest zapowietrzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaznaczam że nie jestem mechanikiem ale potrzebuję się dowiedzieć jednej rzeczy. Mianowicie ostatnio wymieniałem tarcze i klocki hamulcowe na tylnej osi. Wymienić także musiałem pierścień abs-u (chyba tak to się nazywało). Od tamtej pory dzieje się coś dziwnego a dokładniej chodzi o taki dziwny dźwięk który czasami pojawia się przy hamowaniu. Brzmi on jakby ktoś ściśniętą sprężynę puścił. Żadna kontrolka się nie świeci. Abs działa. Mechanik powiedział że pompa abs-u jest do wymiany. Gość ocenił to po 1 km przejechania. W związku z tym że jest to spory koszt naprawy chciałbym się dowiedzieć czy jakieś wadliwe działanie pompy byłoby sygnalizowane mechanicznym dźwiękiem jakby się sprężyna gdzieś odwieszała? Proszę o pomoc

Co to za szaman z tego mechanika ?

Masz zle ustawione czujniki wzgledem koronek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz Ci napisałem co nie halo

podepnij VAG-a i sprawdz predkosci poszczególnych kól

tam gdzie jest inne od pozostałych jest usterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu VAG-a wyskoczył błąd 18014, po skasowaniu błędów i krótkiej przejażdżce podłączyliśmy zowu VAG-a i nie pojawił się zaden błąd.

Jak dałem się przejechać szwagrowi to powiedział że to ABS się włącza.

devastation jakbyś mógł mi napisać tak łopatologicznie jak VAG-iem sprawdzić prędkość poszczególnych kół oraz jak się ustawia czujnik względem koronek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłaczasz VAG, wchodzisz w ABS i szukasz kanału gdzie będą cztery jedynki

i jedziesz, wszystkie predkosci musza być jednakowe, tam gdzie jest inna wartosc jest usterka

prawidłowe ustawienie czujnika względem koronki 0.6-0.8 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz opisane które kolo jest ktore

Ale jak widzisz sa roznice w predkosciach

Ciebie interesuja dwie srodkowe kolumny

---------- Post dopisany at 18:37 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ----------

A tak najbardziej druga kolumna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnies auto i zakręc kolem

Będziesz wiedziec które jest które

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem auto od mechaników no i powiedzieli że "zaznaczam" wg nich wszystko jest w porządku. Niby wszystkie czujniki sa prawidłowo zamocowane i przewody do nich też są w dobrym stanie. Podobno też jeździli z vagiem i prędkości były jednakowe. Nie wiem co może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz.... czasami i mi udaje sie cos zgadnac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...