Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujnik


bilu88

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy z klimą bo mi nie działa. Latem w zeszłym roku naprawiałem pompe i ją nabiłem. Robił mi to mechanik który naprawia tylko klimatyzacjie. Ona działa tylko jak ją podłącze na krótko. Wymieniłem czujnik na chłodnicy i na przewodzie przy ścianie grodziowej i nadal nic.

Na desce rozdzielczej przy wylocie powietrza na przednia szybe (jak widać na zdjęciu) tam jest jakiś czujnik do czego on jest i do czego on służy??

Na drugim zdjęciu zaznaczyłem kratki znajdujące się nad komputerem klimatyzacji co za tymi kratkami jest??

IMG_2602.jpg

IMG_2606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury

dławik i osuszacz wymieniałeś przy zmianie kompresora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba wskazane miejsca sa czujnikami??

dławik gdzie on sie znajduje?? osuszacza nie wymieniałem. a co on moze byc winny temu wszystkiemu??

to w podszybiu to nie jest czujnik

pisałeś że byłeś u goscia który zajmuje sie tylko klimatyzacjami ???? przeciez powinien wiedziec co sie robi

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzialem mechanikowi zabrac auto jak nabil klime i zrobil pompe bo musiałem jechac do niemiec w ten dzien co mi zrobil a zeby ona dzilala to powiedzial mi ze auto musi zostac na kolejny dzien a nie moglem mu zostawic bo nie mialbym czym pojechac. i teraz sam bym chciał to zrobic jesli mi sie uda a jak nie to bede musial do goscia jechac jeszcza raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki i pozdrawiam

---------- Post dopisany at 13:47 ---------- Poprzedni post napisany at 13:42 ----------

dławik juz mam wymieniony przed tym jak mi gosciu robil sam wymienilem :grin: to tylko osuszacz misze wymienic. tylko musza mi ten freon od zyskać i dopiero wymienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dławik wymien jeszcze raz, kosztuje 8 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy na 100% bedzie ok bo nie wiem co masz tam namieszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu odrazu wymieniac osuszacz ?? podlaczyc manometry i sprawdzic jakie jest cisnienie po stronie tlocznej a jakie na ssacej. Przy zapchanym osuszaczu sprezarka wlaczyla by sie na chwile, ciesnienie by ostro poszlo w gore i czujnik by wylaczyl . Potem cisnienei by sie wyrownalo i znow to samo.

Czy wentylatory sie wlaczaja ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator wlancza sie tylko jak podlacze na krotko klime

wintylator jest wlaczony tylko na LO i na 1-ce (moc nawiewu) a zimno leci na wiekszej mocy nawiewu tez leci zimnie jak zmienie na 22stopnie to leci cieplo. moge tak jechac i jechac i wentylator bedzie caly czas pracowac i sie nie wylaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...