Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1,8T problem z przeładowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Proszę o ocenę logów silnika.

Auto jeżdzi dobrze ale czasem wpadnie w tryb awaryjny, wtedy wsterowniku jest jeden błąd związany z przeładowaniem:

17963 - Charge Pressure: Maximum Limit Exceeded

P1555 - 35-00 - -

Poniżej logi dynamiczne silnika, jest to 1,8T BAM 225km

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Log statyczny 032

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Co może być przyczyną tego przeładowania?

Padnięty N75 czy raczej coś z WG?? Proszę o pomoc

Opublikowano

wężyki przy n75 i WG do sprawdzenia. Może też być coś z gruszką od WG.

Opublikowano
  • Autor

Posprawdzałem dzisiaj i WG chodzi dobrze. tzn wypiołem wężyk z N75 co idzie do gruszki i dużą szczykawką wtłoczyłem powietrze. Sztanga ruszała się o jakieś 1,5cm i jak puściłem to odbijała. Wężyki też raczej są sprawne więc wyglada na to że padnięty jest N75.

Ktoś wie gdzie go można w dobrej cenie kupić?? Z tego co się zorjentowałem to jego numer to 058906283F

Opublikowano
Posprawdzałem dzisiaj i WG chodzi dobrze. tzn wypiołem wężyk z N75 co idzie do gruszki i dużą szczykawką wtłoczyłem powietrze. Sztanga ruszała się o jakieś 1,5cm i jak puściłem to odbijała. Wężyki też raczej są sprawne więc wyglada na to że padnięty jest N75.

Ktoś wie gdzie go można w dobrej cenie kupić?? Z tego co się zorjentowałem to jego numer to 058906283F

Kup nowy w aso a nie będziesz miał z nim przygód :wink:

Opublikowano
  • Autor

Już zamówiłem w ASO po pracy wymienie i zrobie nowe logi.

Aha numer który mam na zaworku jest już wycofany teraz N75 ma nowe oznaczenie 06A906283E

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 12:24 ----------

N75 wymieniony i oto wynik:

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Co o tym myslicie?

Opublikowano
Już zamówiłem w ASO po pracy wymienie i zrobie nowe logi.

Aha numer który mam na zaworku jest już wycofany teraz N75 ma nowe oznaczenie 06A906283E

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 12:24 ----------

N75 wymieniony i oto wynik:

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Co o tym myslicie?

szafa gra :thumbup1:

Opublikowano

teraz dołem pompuje ładnie tylko góra brakuje nawet 0,1 bara zrób jeszcze logi z bloku 115 i 118 .

Opublikowano

gdzies troszkę ucieka "bokiem"

Opublikowano
  • Autor

Ok jutro zrobię logi, myślicie że gdzieś dziura może być w dolocie?

Opublikowano

zrób szczelnosc, bedzie wiadomo

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem wczoraj test szczelności dolotu i wygląda że wszystko jest ok.

Odłączyłem TIP od przepływki i w to miejsce założyłem zaślepkę z króćcem do kompresora.

Następnie odłączyłem zawór DV od TIPa i zaślepiłem dziurę w TIPie korkiem.

Ustawiłem kompresor na około 1,2bara i podłączyłem.

Dolot zaczął się szybko napełniać po chwili powietrze zaczęło uciekać korkiem oleju jak go docisnąłem to napompował się do 1bar i wystrzelił bagnet. Miedzy czasie nie było słychać żeby gdzieś powietrze uciekało.

Aha po tym teście silnik po odpaleniu kopcił na niebiesko przez kilka minut.

Musiał gdzieś olej dostać się do dolotu czy to normalne?

Może lepiej robić takie test z odłączoną i zaślepioną odmą?

Opublikowano

Może lepiej robić takie test z odłączoną i zaślepioną odmą?

tak własnie musiałes zrobic

Opublikowano
  • Autor

Opaliłem go dzisiaj i dalej kopci na niebiesko, co mogło się popsuć??

Opublikowano

nic, poszedł olej z odmy, musi sie wypalic

Opublikowano
  • Autor

No to dobrze bo już myślałem że coś popsułem.

---------- Post dopisany 16-04-2013 at 08:56 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2013 at 20:23 ----------

Miałeś racje olej się wypalił i już wszystko jest ok, auto już nie kopci.

Mam teraz pytanko skoro dolot jest szczelny to co może być powodem że jest za niskie ciśnienie doładowania?

Ewentualnie jakie jeszcze zrobić logi żeby pomóc w diagnozie?

---------- Post dopisany at 19:39 ---------- Poprzedni post napisany at 08:56 ----------

Dzisiaj zrobiłem nowe logi:

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

statyczne

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Opublikowano

zaslep wszystkie przewody gumowe które odchodza od kolektora ssacego

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.