Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Problem z silnikiem


Gard

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wysiadając z samochodu poczułem dziwny zapach - podobny do zgniłych jaj. Na początku myślałem, że to z podwórka. Potem po ponownym odpaleniu auta i przejechaniu około 3 km stanąłem na światłach. Ruszam ze świateł, autem mi buja jakbym ruszał z trójki, udało się ruszyć - auto się toczy - myslę, "ruszam z trójki"? Zmieniam na 2 gdy auto się toczy, dodaje gazu, autem znowu buja. Staje na kolejnych światłach po ok 30 metrach. Mam jedynke!! Ruszam ... to samo!!! Po chwili widze tylko non stop migającą kontrolke kontroli trakcji a po kolejnej kontrolkę silnika, ta pomarańczowa. Słyszę też że silnik rzęzi i źle pracuje ... Staje po kolejnych 50 metrach. Auta nie ruszam. Co to może być ? Miałem wymieniany rozrząd, może źle? Możliwe, że takie cuda mogłyby mieć miejsce po zalaniu ropy zamiast benzyny? Ostatnio zalałem na BP 98 Ultimate, wcześniej lałem na tanich stacjach. Zalałem dobrej drogiej benzyny a tu taki syf mi wyszedł z tego :/ jestem zażenowany, pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza Ci VAG'a :decayed:. Ciężko cokolwiek powiedzieć po objawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi b5-tka telepalo i byla slaba ,jak fajka z jednej swiecy spadla,auto palilo na trzy gary,smrod niespalonej benzyny i cos innego,ale nie porownalbym tego do jaj,moze to spalony olej?sprawdz

jak wymieniony i ustawiony rozrzad,zaraz po zmianie,nic sie nie dzialo wiec to nie TO,ale moze wydech zatkalo''cos'',popatrz i poszukaj na ''zewnatrz'' auta ,to co mozesz sprawdzic,a jak nie dasz rady sam ,to podjedz do mechanika jakiegos :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka zdiagnozowana.

Cewka zapłonowa do wymiany, samochód pracował tylko na trzech garach. Koszt cewki - 112zł w serwisie Audi. Przy okazji wymienione zostały też świeczki - 41.75zł / szt.

Można 'close'. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...