Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpalane diesla.


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem właścicielem mojego pierwszego w życiu diesla.

Podczas odpalania czuć takie pojedyncze szarpnięcie (poduchy powymnieniane). Ponoć to normalne w tym silniku, ale przeczytałem że pomaga poczekanie aż zgasną wszystkie kontrolki, i faktycznie jakoś mniej wtedy czuć to szarpnięcie.

Według instrukcji należy natychmiast po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych odpalić silnik.

Czy mogę coś zepsuć jeśli czekam aż zgaśnie ostatnia kontrolka poduszek powietrznych i dopiero wtedy odpalam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania to są różne szkoły - jedna mówi żeby odpalać od razu po zgaśnięciu kontrolki, druga (ja jestem jej zwolennikiem) każe poczekac chwilę dłużej, ale tylko chwilę - zanim cyknie przekaźnik swiec żarowych (to pewnie zależy od marki pojazdu, w vagach świece grzeją trochę dłużej niż pali się kontrolka).

Zepsuć nie zepsujesz, ale jeśli ostatnia kontrolka gaśnie Ci po tym jak wyłaczy się grzanie świec to odpalasz silnik w gorszych niż optymalne warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie jak zgaśnie kontrolka świec żarowych czekam kilka sekund aż usłysze jak przekaźnik świec puknie czyli wyłączy świece i dopiero wtedy odpalam , świece żarowe pobierają sporo prądu , do tego rozrusznik też swoje weźmie i mamy spory spadek mocy akumulatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie jak zgaśnie kontrolka świec żarowych czekam kilka sekund aż usłysze jak przekaźnik świec puknie czyli wyłączy świece i dopiero wtedy odpalam , świece żarowe pobierają sporo prądu , do tego rozrusznik też swoje weźmie i mamy spory spadek mocy akumulatora .

jak zaczniesz krecic swiece sie automatycznie wylaczaja, wiem bo mam kontrolke na sztywno spieta ze swiecami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...