Skocz do zawartości
IGNOROWANY

hamulce szfankują proszę o pomoc


snake160

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak zauważyłem orientujecie się w tym temacie postanowiłem zasięgnąć info. a mianowicie:

pare dni temu kupiłem Audi a4 2000r. 1.9 tdi 115km. skrzynia tiptronic.

do wymiany były tarcze przednie i klocki przednie, od razu to uczyniłem tarcze boscha razem z klockami. Hamulce są dobre ale nie w tym tkwi problem. Pedał hamulca podczas hamowania np z 100km/h na początku jest w górze po czym raptownie wpada miej wiecej do połowy (nie do podłogi), nastepuję dzwięk coś w rodzaju włączającego się abs (ale nie zawsze), po czym wraca znowu na górę zwiększając siłę hamowania. Dodam że ten problem występował też przed wymiana tarcz i klocków. Więc tarcze i klocki z przodu i z tyłu są żyletka, układ został odpowietrzony po wymianie i na pewno jest dobrze odpowietrzony tył, nie wiem jak z pompą abs, servo też jest ok bo pedał po odpaleniu silnika opada ok 3 cm normalne zachowanie, na wyłączonym silniku po trzech pompowaniach pedał skała czyli układ szczelny poza tym to sprawdziłem. Powiem tak już sprawdzałem wszystko i nie wiem co robić, podejrzewam że do wymiany jest pompa tak jak większość tu pisze. Czytałem jeszcze że może to być wina przewodu podciśnienia do servo ale on też jest w idealnym stanie jak zresztą wszystkie przewodu pod maska i hamulcowe. Borykam się z tym już 2 dni a wymiana pompy to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W octavii 1 też się tak głowiłem i unikałem tej pompy jak ognia, ale w końcu się poddałem i wziąłem się za nią, problem znikł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety też już się poddałem i kupuje pompę, 200 zł to nie aż tak straszne pieniądze, jak problem nie ustąpi to będę trochę wku....... :facepalm: ale mam nadzieje że tak jak ty będę w końcu zadowolony po strzale w 10-kę i wyeliminowania problemu... nowa pompa będzie w przyszłym miesiącu napisze po wymianie czy problem został rozwiązany.

---------- Post dopisany 04-05-2013 at 10:14 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2013 at 22:05 ----------

problem rozwiązany odpowietrzyłem pompę ABS vagiem i ręcznie odpowietrzyłem tylne zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo rano np po deszczu jak wszystko było wilgotne. Ludzie pisali na forum ze to normalka ze pedał wpada i nie hamuje. Pomagało nacisniecie pedału 3 razy i problem znikał. Przy wymianie tarcz z tyłu odpowietrzyłem układ i hamuje jak nówka z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...