Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dymi przy wysokich obrotach


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam taki problem dzis podczas przejazdzki tak 180km/h zauwazyłem ze robi sie ciemno za mna(niebieski dym) .troche to dziwne bo nigdy dotad nie dymił nawet jak postoi noc i z rana go odpalam to dymku nie pusci. spowrotem jak wracałem to zrobiłem powtorke z rozrywki tylko tyle ze silnik osiagnał 90C i juz nie dymił. w czym tu lezy problem??

---------- Post dopisany at 10:34 ---------- Poprzedni post napisany at 10:07 ----------

przebieg 320 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej olej zaczął palić myślę że to norma przy takich obrotach silnika po prostu pierścienie nie zdążały zbierać :) Przy normalniej jeździe jak oleju nie bierze to raczej bym się nie martwił a jaki mu olej nalałeś ?? chodzi mi o rodzaj syntetyk, pół czy minerał, bo przy takim przebiegu proponował bym lać półsyntetyk ja mam taki zalany i przy 180 na autostradzie nic się nie działo :) tylko spalanie gazu osiągnęło od 35l na 100 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 10w/40 w maju zmienie na 5w lub 0. troche to dziwne bo ostatnio jak jechałem 190km/h to takiego czegos nie zauwazyłem. oleju nie bierze,tylko troche mnie to zmartwiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ładnie to tak na zimnym autko męczyć:decayed:

Pewnie jest tak jak pisze kolega wyżej, zwłaszcza, że olej nie zdążył się nagrzać i był nieco rzadszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy tym przebiegu nie masz się czym przejmować :) Bo przy takiej prędkości miałeś wysokie obroty i tak jak ci napisałem nie zdążało to wszystko zbierać oleju, mój kumpel ma BMW 5 i też mówił mi że jak go porządnie dociśnie to mu olej spala. Nie jeździsz przecież tak cały czas, a przy normalnej jeździe jak pisałeś to nic się nie dzieje :) Żeby mieć pewność sprawdź ciśnienie na tłokach będziesz miał pewność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...