Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] wysokie spalanie


Furio

Rekomendowane odpowiedzi

Okey, auto już do odebrania. Mechanik wymienił filtr powietrza, który był bardzo brudny, poza tym czyszczenie przepustnicy i 10 skasowanych błędów z Vaga'a. Za wszystko wziął 150 pln.Zobaczymy czy wszystko sie unormuje z tym spalaniem.Swoją droga 150 to chyba dobra cena za całość.am' I right?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furio,tak 150 zł to w normie cena u mnie biora za czyszczenie 100 zł w warsztatach więc 50 zł za filtr + wymiana + kasacja błędów. to cena może nie okazyjna ale zbyt wiele nie przepłaciłeś.Cociaż wymiana filtra po. przez mech. to obciach czyszczenie no jeżeli nie masz Vaga to problem z adaptacją i to kasowanie błedów co nie jest niczym wielkim tylko kwestia softwerowego wyczyszczenia przez program w Vagu. więc jeżeli nic sam nie robisz to spoko ale jak coś umiesz i masz pojęcie w samochodzie to przeplaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym pogrzebać przy mojej niuni ale nie mam gdzie...auto stoi na dworze za bramą i nie mam opcji, zeby cokolwiek pokombinować. Jak kupię laptopa to zaczne bawic się vagiem.

Auto odebrane i rzeczywiście jest sporo żwawsze. Nawet nie wiedziałem, ze ten kochany dupowóz może tak pociągnąć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez jestem po czyszczeniu przepustnicy . Jest lepiej ale jednak muszę się zastanowić sondą albo przepłwomierzem.Za czyszczenie przep. naprawę węża, wyczyszczenie z błedów oraz zaklejenie czy zlutowanie czegoś tam i komputerową analizę kom. silnika oraz podzespołów zapłaciłem 80 zł. ( ale nie ukrywam ) trochę po znajomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka, auto dalej pali trochę za duzo i do tego mam wrażenie, ze wydobywa się z niego za dużo spalin. Nawet jak silnik jest ciepły to czasami na światłach jak wiatr zawieje mam wrażenie że otacza mnie nieprzenikniona mgła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag 200 mapę ustawioną optymalnie a spalanie w cyklu mieszanym 14-15l gazu

No tyle to mój pali ale jak ciąga tonową przyczepkę :diabel2: a w cyklu mieszanym to spali 12 i więcej nie może.

W tym tygodniu zrobiłem ponad 1kkm to w trasie spalił 11 ale wskazówka obrotomierza rzadko spadała poniżej 3000 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam gazu i to pali mi sporo beznny. Ostatnio zauważyłem taki dziwny jakoby NIEspalinowy zapach po wyjściu z auta. Ktos tu pisał, że można cos sprawdzić na "węch" ale nie wiem z czym może byc problem. Sprawdzę jeszce czy moze przepływka nie jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag 200 mapę ustawioną optymalnie a spalanie w cyklu mieszanym 14-15l gazu

No tyle to mój pali ale jak ciąga tonową przyczepkę :diabel2: a w cyklu mieszanym to spali 12 i więcej nie może.

W tym tygodniu zrobiłem ponad 1kkm to w trasie spalił 11 ale wskazówka obrotomierza rzadko spadała poniżej 3000 obr.

to ładnie musiales dawać w palnik :a4fan: mi w trasie ostatnio spalil (radom-krak) 9 litrow lpg z tego troszku po miescie.

tak w miescie pali okolo 13 gazu

Instalka sirocco (czy jak to sie pisze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Stag 200 mapę ustawioną optymalnie a spalanie w cyklu mieszanym 14-15l gazu

No tyle to mój pali ale jak ciąga tonową przyczepkę :diabel2: a w cyklu mieszanym to spali 12 i więcej nie może.

W tym tygodniu zrobiłem ponad 1kkm to w trasie spalił 11 ale wskazówka obrotomierza rzadko spadała poniżej 3000 obr.

to ładnie musiales dawać w palnik :a4fan: mi w trasie ostatnio spalil (radom-krak) 9 litrow lpg z tego troszku po miescie.

tak w miescie pali okolo 13 gazu

Instalka sirocco (czy jak to sie pisze)

ooo to taka sama jaką ja mam. Jak ci się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie moge strasznie narzekać, jedyne co to po postoju nocnym przy pierwszym przełączenu na gaz szarpnie Mam ją dwa miesiące miesiące zrobiłem ok 13tys. km.

I tylko to mnie troszku denerwuje, gaziarz mowi, ze to "bródny" gaz i pierwsze przełączenie może szarpnać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
nawet nie moge strasznie narzekać, jedyne co to po postoju nocnym przy pierwszym przełączenu na gaz szarpnie Mam ją dwa miesiące miesiące zrobiłem ok 13tys. km.

I tylko to mnie troszku denerwuje, gaziarz mowi, ze to "bródny" gaz i pierwsze przełączenie może szarpnać

tankuję na różnych stacjach gaz i nigdy mi nie szarpał. Bzdury gada twój gazownik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Slawek84, orazKaziu_Wichura, wiecie może jakie macie średnice dysz swoich instalkach, bo ja mam 2,1(podobno) choć z wyliczeń wychodzi 2,4 , a podczas kalibracji gazu wychodzi że mam za duże dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...