Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[All TDI] Grzać motor czy ruszać?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dobrze Ono gada turbina osiąga nawet 200 tys obr/min

zgadza sie ale nie w dieslu tam jest troszke mniej

Opublikowano

Koledzy z tego co wiem to kod 49 to jest temp. ta co na wskazniku, czyli silnika, a kod 51 jest od temp. plynu do nagrzewnicy (chyba) i czy szybko, czy wolno sie nagrzewa to od tego czy slynne 3 swiece w krucu grzeja, czy nie. Napewno nie jest od oleju. :razz:

Dla mnei tez bylo smieszne, ze w kodzie 51 (niby temp. oleju)osiaga szybciej 90 niz plynu chlodniczego i do tego nie zaleznie od tego czy szybko jedziemy, czy wolno to jest na tym samym poziomie. Troche dziwne. :twisted:

Opublikowano

Ja czytałem żeby po odpaleniu od razu ruszać - i tak właśnie robię. tylko zanim osiągnę 90 stopni to nie przekraczam 2500 RPM - tak sobie ustaliłem i stosuję się do tego

Podobno takie rozgrzewanie na jałowych obrotach jest szkodliwe - ponieważ nieobciążony silnik na 850 RPM rozgrzewałby sie bardzo długo i w związku z tym bardzo długo by pracował zimny...

Opublikowano
Ja czytałem żeby po odpaleniu od razu ruszać - i tak właśnie robię. tylko zanim osiągnę 90 stopni to nie przekraczam 2500 RPM - tak sobie ustaliłem i stosuję się do tego

Podobno takie rozgrzewanie na jałowych obrotach jest szkodliwe - ponieważ nieobciążony silnik na 850 RPM rozgrzewałby sie bardzo długo i w związku z tym bardzo długo by pracował zimny...

tylko że większy problem jest nie w temperaturze oleju tylko w jego dostarczeniu do wszystkich potrzebnych miejsc

jak odpalisz nie masz wszedzie od razu idealnego smarowania, zanim pompa zassie i przepompuje tam gdzie trzeba chwilka mija , więc co najmniej nie rozsądne jest od razu po odpaleniu ruszać (kilkanaście sekund jest wskazane poczekać) i to jest czysta logika nic ponadto :cool:

Opublikowano

akurat czas na otworzenie garażu, wyjechanie, wyjście, zamknięcie na klucz i ruszenie :mrgreen:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.