Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All TDI] Grzać motor czy ruszać?


Vandisel_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze Ono gada turbina osiąga nawet 200 tys obr/min

zgadza sie ale nie w dieslu tam jest troszke mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tego co wiem to kod 49 to jest temp. ta co na wskazniku, czyli silnika, a kod 51 jest od temp. plynu do nagrzewnicy (chyba) i czy szybko, czy wolno sie nagrzewa to od tego czy slynne 3 swiece w krucu grzeja, czy nie. Napewno nie jest od oleju. :razz:

Dla mnei tez bylo smieszne, ze w kodzie 51 (niby temp. oleju)osiaga szybciej 90 niz plynu chlodniczego i do tego nie zaleznie od tego czy szybko jedziemy, czy wolno to jest na tym samym poziomie. Troche dziwne. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Ja czytałem żeby po odpaleniu od razu ruszać - i tak właśnie robię. tylko zanim osiągnę 90 stopni to nie przekraczam 2500 RPM - tak sobie ustaliłem i stosuję się do tego

Podobno takie rozgrzewanie na jałowych obrotach jest szkodliwe - ponieważ nieobciążony silnik na 850 RPM rozgrzewałby sie bardzo długo i w związku z tym bardzo długo by pracował zimny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem żeby po odpaleniu od razu ruszać - i tak właśnie robię. tylko zanim osiągnę 90 stopni to nie przekraczam 2500 RPM - tak sobie ustaliłem i stosuję się do tego

Podobno takie rozgrzewanie na jałowych obrotach jest szkodliwe - ponieważ nieobciążony silnik na 850 RPM rozgrzewałby sie bardzo długo i w związku z tym bardzo długo by pracował zimny...

tylko że większy problem jest nie w temperaturze oleju tylko w jego dostarczeniu do wszystkich potrzebnych miejsc

jak odpalisz nie masz wszedzie od razu idealnego smarowania, zanim pompa zassie i przepompuje tam gdzie trzeba chwilka mija , więc co najmniej nie rozsądne jest od razu po odpaleniu ruszać (kilkanaście sekund jest wskazane poczekać) i to jest czysta logika nic ponadto :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...